خانه / جدیدترین خبرها / روز جهانی آرایشگر در سال ۹۹ چند شنبه است؟

روز جهانی آرایشگر در سال ۹۹ چند شنبه است؟

آرایشگری در کشور ما قدمتی دیرینه دارد و هر روز به ملزومات و رشته های آن اضافه می شود و در عصر حال آرایش فقط یک هنر به حساب نمی آید و بلکه یک علم است ، در این مطلب « تاریخ دقیق روز جهانی آرایشگر را در تقویم » مرور خواهیم کرد.

روز جهانی آرایشگر

تاریخ دقیق روز جهانی آرایشگر در تقویم سال ۹۹

تاریخ روز جهانی آرایشگر در تقویم شمسی برابراست با :

روز پنج شنبه ۲۹ آبان  سال ۱۳۹۹

تاریخ جهانی آرایشگر در تقویم قمری برابراست با :

۳ ربیع الثانی سال ۱۴۴۱

تاریخ جهانی آرایشگر در تقویم میلادی برابراست با :

تاریخچه آرایشگری در ایران :

در کتاب شاهنامه فردوسی اینگونه آمده که از زمان فرانک مادر فریدون آرایشگری رواج پیدا کرده است ، آرایش نیز در آن زمان بر هفت قلم بوده و عبارت هفت قلم آرایش به این معنا بوده که فرد آرایش کامل داشته است . این هفت قلم عبارت بودند از : ۱- حنا ۲- بند ۳- وسمه ۴- سرمه ۵- سرخاب ۶- سفیدآب ۷- خال”

پیش از اینها به آرایشگر سلمانی می گفتند ، البته سلمانی ها فقط مو کوتاه نمی کردند و امراض مردم را نیز درمان می کردند ، آنها از خود مغازه ای هم نداشتند و اغلب سیار بودند ، هر چند که سلمانی ها نیز فقط یک مدل مو برای زدن داشتند و بعدها مدل های مختلف کوتاهی مو مانند آلمانی ، تن تنی و … از غرب وارد ایران شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

منبع این مطلب سایت حدولیاب است برای دیدن منبع اینجا کلیک کنید


مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *