خانه / جدیدترین خبرها / حق بیمه کارگران در سال 1400 چقدر می شود؟

حق بیمه کارگران در سال 1400 چقدر می شود؟

شورای عالی کار امشب در جلسه ای سه جانبه حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ را با ۳۹ درصد افزایش ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای خانوار ۳.۳ نفری تعیین کرد.

نتایج جلسه شورای عالی کار که از عصر امروز با حضور وزیر کار مشخص شد به شرح زیر اعلام شده است. 

 دستمزد روزانه کارگران ۸۸۵.۱۶۵ ریال و دستمزد ماهیانه آنها ۲۶.۵۵۴.۹۲۵ ریال تعیین شد.

پایه سنوات کارگران ۱.۴۰۰.۰۰ ریال، بن ۶۰۰۰۰۰۰ ریال و مسکن: ۴.۵۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شد.

حق بیمه کارگران در سال 1400 چقدر می شود؟

بنابراین براساس سهم 23 درصدی کارفرمایان حق بیمه کارفرمایان حدود 880 هزار تومان و سهم کارگران حدود 270 هزار تومان می شود.

همچنین بر اساس تصمیم شورای عالی کار سایر سطوح مزدی نیز افزایش ۲۶ درصد به اضافه ماهانه  ۲.۴۸۳.۵۵۵ ریال خواهد داشت.

در جلسه اوایل ماه جاری کمیته مزد شورای عالی کار، رقم سبد معیشت کارگران از ۴ میلیون‌ و ۹۴۰ هزار تومان در اسفند ۱۳۹۸ به ۶ میلیون‌ و ۸۹۵ هزار تومان در اسفند ۱۳۹۹ افزایش یافت و در حقیقت شورای‌عالی کار، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت افزایش ۳۹.۵۷ درصدی حداقل هزینه معیشت خانوارهای کارگری در سال۹۸ را تأیید کردند.

دستمزد ۴ میلیون و دویست هزار تومانی یک خانوار کارگری ۳.۳ حدود ۶۰.۹ درصد از هزینه معیشت ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومانی این خانوار را پوشش می دهد به این ترتیب قدرت خرید این خانوار کارگری تقریبا به قدرت خرید ابتدای سال ۹۹ بازگشت.

 

منبع این مطلب شایانیوز میباشد


مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *