استعفای علی شمخانی حقیقت دارد؟


در این مطلب، به بررسی خبرهای پیرامون استعفای علی شمخانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید. برخی از نزدیکان دبیرشورای عالی امنیت ملی به وی پیشنهاد کرده اند که به بهانه سرنگونی هواپیمای اکراینی استعفا دهد! علی شمخانی که هم در موضوع اعلام ممنوعیت پرواز و هم در سه روز پنهان کاری مقصر بوده است، اکنون تحت فشار زیادی قرار دارد!

ماجرای استعفای علی شمخانی

نزدیکان علی شمخانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی به وی گفته اند با توجه به پرونده های اقتصادی نزدیکان وی، استعفا در این مقطع به منزله ی فداکاری برای کشور تلقی شده و موجب کمک به او می شود. با این حال شمخانی که خود را یکی از گزینه های انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی می کرده است، تاکنون نتوانسته این تصمیم را که پایان فعالیت های سیاسی او خواهد بود، بپذیرد.

شمخانی دانش‌ آموخته ی کارشناسی مهندسی کشاورزی و کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه جندی‌ شاپور و دکتری استراتژی نظامی از دانشگاه عالی دفاع ملی می‌ باشد و دوره دافوس را نیز در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا گذرانده است. وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۰ دی ماه سال ۱۳۹۸ شمسی در بیانیه‌ ای ، ۸ مقام‌ ارشد جمهوری اسلامی از جمله علی شمخانی را به فهرست تحریم‌ ها اضافه نمود.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!