اخبار پربازدید امروز شنبه 26 بهمن


سوال جالب زیباکلام از کارگزاران

صادق زیباکلام در ارتباط با لیست «یاران هاشمی» حزب کارگزاران می‌گوید که واقعا مشخص نیست این حزب از کجا یقین کرده که اگر مرحوم آیت‌الله هاشمی زنده بود، از این لیست و افراد حمایت می‌کرد. زیباکلام در ادامه تصریح کرد: «عملکرد جریان‌های تندرو طی چند سال گذشته و علی‌الخصوص بعد از ۲۹ اردیبهشت که حسن روحانی رئیس‌جمهور شد مشخص است؛ از طرفی ما شاهد بودیم به صورت مرتب طرفداران و بدنه اجتماعی جریان اصلاح‌طلب در حال ریزش بوده؛ در این شرایط مساله این است که آیا همچنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مردم را به حضور فراگیر ترغیب می‌کردند یا خیر؟ من در باب این موضوع مطمئن نیستم که از این لیست حمایت می‌کردند.» وی افزود: «رغبت دارم از سازندگی و کارگزاران این پرسش را مطرح کنم که آن‌ها این اطمینان را از کجا به دست آورده‌اند که تحت عنوان «یاران هاشمی» لیست ارائه می‌دهند و حتی فراتر از آن، خود را تحت حمایت او معرفی می‌کنند؟»

divider1

جزئیات قرارداد 30 ساله اسکوچیچ با تیم ملی ! 

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از احتمال همکاری اش با فدراسیون تا سال ۲۰۵۰ خبر داد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

divider1

 

نتیجه استفاده سیاسی از فرهنگ فاطمی، گریز زنان از حجاب است


روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود نوشت: نهایت خواسته یک جناح این می‌شود که زن‌ها به ورزشگاه بروند و نهایت همت آن جناح دیگر این می‌شود که در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن و روز‌های انتخابات زن‌های بزک‌کرده را از قاب تلویزیون نشان بدهد و بگوید این‌ها هم ما را قبول دارند! اینگونه از فرهنگ فاطمی حراست کرده‌ایم که امروز خیابان‌های شهرهایمان پر است از زنان بزک‌کرده و گریزان از حجاب اسلامی. این‌ها را نباید مقصر دانست. مقصر ما هستیم که فرهنگ فاطمی را به ابزاری برای تأمین اهداف سیاسی‌مان تبدیل کرده‌ایم.

divider1

 

جزئیات این روزهای بازار خودرو + عکس 

یک کارشناس خودرو با اشاره به اینکه کاهش عرضه و تولید یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت خودرو است، بیان داشت:تولید خودرو نسب به سال ۹۷ با کاهش ۳۵ درضدی و نسبت به سال ۹۶ با کاهش ۷۰ درصدی روبرو بوده و با این وضعیت که در بازار خودرو کم است، به تبع قیمت‌ها نیز با افزایش روبرو می‌شود، بنابراین باید عرضه و نقاضا مناسب شود تا بعد از آن انتظار داشت قیمت‌ها به سمت متعادل شدن حرکت کند.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

 

divider1

 

هرچه موضع اپوزیسیون و اصولگرایان به هم نزدیک می‌شود، اصلاح طلبان بیشتر حذف می‌شوند


روزنامه شرق نوشت: کمتر کسی فکر می‌کرد بعد از حوادث آبان‌ماه ۹۸ و با موضع‌گیری‌های حمایتی اصلاح‌طلبان از نظام در برابر اتفاقات رخ‌داده آنان این‌چنین مورد کم‌مهری قرار بگیرند. در جریان حوادث آبان ۹۸ اپوزیسیون تمام تلاش خود را کرد تا اصلاح‌طلبان را بی‌اعتبار کند یا آنان را به واکنش وادارد، اما اصلاح‌طلبان با اینکه می‌دانستند با استراتژی سکوت در برابر وضعیت موجود و دفاع از آن، حامیانشان را از دست خواهند داد، تن به واکنش ندادند. اینک پرسش اصلی این است: چه کسی از این استراتژی سود برد؟ یقینا اپوزیسیون و اصولگرایان بیشترین بهره‌برداری را از این استراتژی می‌کردند. آنان دو سر قطب فعل سیاست‌اند که هرچه به هم نزدیک‌تر می‌شوند، اصلاح‌طلبان به قعر فعل رانده می‌شوند؛ جایی که اکنون در آن قرار دارند.

divider1

 

فرهنگیان برای ثبت‌نام اسکان نوروزی چه اقدامی انجام دهند؟

یکی خدمات ویژه وزارت آموزش و پرورش به فرهنگیان؛ اسکان موقت در تعطیلات نوروزی است که در این راستا زمینه رزرو اینترنتی و پذیرش حضوری را برای خانواده‌های فرهنگیان فراهم می‌کند.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

divider1

 

چرا تابلوی سامسونگ و ال‌جی پایین کشیده شد؟


رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: یکی از دلایل اصلی این اتفاق حضور ناو کره از حدود دو ماه پیش در خلیج فارس بوده که علیه منافع کشور ما است؛ بنابراین ما اعلام کردیم حداقل کاری که اتحادیه لوازم خانگی می‌تواند انجام دهد تغییر نام تابلو‌های شرکت‌های کره‌ای است. یکی دیگر از دلایل تغییر نام این برند‌ها در مقطع کنونی افزایش قاچاق است. /ایسنا

divider1

 

آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

وزیر نفت آخرین وضعیت تخصیص سهمیه برای بنزین نوروزی را توضیح داد و گفت: رئیس جمهوری دستور دادند پیشنهادها برای تعیین میزان سهمیه بنزین نوروزی ارائه شود.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

divider1

 

برای محل رمزگشایی جعبه‌های سیاه هواپیما، در حال تصمیم‌گیری با ایران هستیم


وزیر خارجه اوکراین گفت: ما در حال حاضر با ایرانی‌ها در حال تصمیم‌گیری بر سر این هستیم که در چه محل به خصوصی و با کمک کدام یک از شرکایمان جعبه‌های سیاه هواپیما رمزگشایی شود. می‌دانید که فرانسه به عنوان محلی پیشنهادی مطرح است. بدون حضور تمامی طرف‌های درگیر در این مسئله، به جعبه‌های سیاه دست نخواهیم زد/ ایسنا

divider1

 

قرائت وصیت‌نامه سردار سلیمانی توسط فرزندانش + فیلم

صفحه مجازی منتسب به شهید سپهبد قاسم سلیمانی ویدیوی قرائت وصیت‌نامه سپهبد قاسم سلیمانی توسط فرزندان ایشان را منتشر کرد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

divider1

 

جنیدی: «FATF» از حوزه اختیارات دولت خارج شده‌است

معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید براینکه دولت تمام تلاشش را برای جلوگیری از بازگشت ایران به لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک به کار گرفته است و گفت: «اکنون همه چیز از حوزه اختیارات دولت خارج شده‌است و باید چشم انتظار تصمیم نهاد‌های مربوطه باشیم.»لعیا جنیدی به روزنامه ایران گفت: «نپذیرفتن FATF اقتصاد ایران را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد.»ایران بعد از برجام پذیرفت که در ازای پذیرش قوانین بین‌المللی برای مبارزه با جرایم مالی، از فهرست سیاه «FATF» یا گروه ویژه اقدام مالی خارج شود و از مزایای مالی این مسأله بهره ببرد. این در حالی است که هنوز تکلیف پیوستن ایران به دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی اف تی» که از شروط الحاق ایران به «FATF» است، مشخص نشده است از این رو گروه ویژه اقدام مالی در مهرماه گذشته برای آخرین بار اعلام کرد که اگر ایران تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی (۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸) مفاد دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» را اجرایی نکند، با اقدامات تقابلی مواجه خواهد شد.

divider1

 

شمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۵۲۳ تن رسید

 وزارت بهداشت چین بامداد شنبه اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونای جدید در چین به یکهزار و ۵۲۳ تن رسیده است.

 

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

 

divider1

 

پیشنهاد قالیباف به اصولگرایان برای رسیدن به لیست واحد

قالیباف گفت: معتقدم که نیرو‌های انقلاب باید یک لیست واحد ارائه دهند که وحدت داشته باشند. من هم به سهم خودم تاکنون تلاش‌های زیادی برای وحدت کرده ام و امسال هم در این زمینه که دو لیست ارائه نشود تلاش‌های خود را به کار بستم.نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: حتی برخی گفتند برای لیست واحد قالیباف در اساس نباشد و من هم پیشنهاد دادم آن‌ها لیست واحد بدون حضور من را بدهند و من هم تک نفری وارد میدان شوم تا چنددستگی نباشد، اما بازهم به لیست واحد نرسیدند.وی در پایان تاکید کردم امیدوارم مردم به ۳۰ نفر رای بدهند تا افرادی انقلابی دغدغه‌مند مردم و کاردان وارد مجلس شوند.

 
منبع شمانیوز