آخرین وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان فروردین ۹۹


در این مطلب، توضیحاتی درباره ‏آخرین وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان فروردین ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در جلسه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ، توضیحاتی را درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات بیان کرد.

حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران در این باره گفت: ” برای مسئله مبارزه با کرونا در روندی که ما پیش رو داریم هیچ اختلاف نظری بین دستگاه‌های دولتی و بین قوا وجود ندارد و همه با هم و در کنار هم این کارها را انجام می‌دهیم، رهبر انقلاب همواره حمایت کردند بنابراین کل نظام یکپارچه است.

کرونا با همه گرفتاری‌هایی که برای ما درست کرده آثار خوبی داشته که آن هم وحدت مردم و همه مسئولان بوده است، هیچ اختلافی نداریم، نه بین وزارت خانه بهداشت و نه وزارت صمت و یکی در گوشه ای شیطنت می‌کند. برخلاف دعوت بدخواهان و ضد انقلاب که مردم را دعوت می‌کنند به اینکه بین سلامت و فعالیت اقتصادی یکی را باید انتخاب کنند، باید گفت این هم مردود، غلط و ناصواب است.

فعالیت اقتصادی و پروتکل بهداشتی هر دو در کنار هم قابل اجرا و پیاده کردن است. فعالیت اداری و تولیدی ما و بقیه فعالیت های اقتصادی باید برپا باشند اما تمام اصول و پرتکل های بهداشتی باید رعایت شود. امروز نسبت به طرح جدید فاصله گذاری هوشمند بحث کردیم و کارگروهی این را چند روز در وزارت کشور بررسی کرده بود؛ کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا هم آن را بررسی کرد و مصوبه ای هم به دنبال خود داشت.

در جلسه امروز برای خدمات اقتصادی و کسب و کار‌ها این پیشنهاد تصویب شد که از ۲۳ فروردین استان‌های می‌توانند کشور کسب و کار‌های متوسط و کم ریسک را انجام دهند، اما کسب و کار‌های پر ریسک تا پایان فروردین ممنوع است. “

حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران درباره وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز بیان کرد: ” در مورد آموزش و پرورش و آموزش عالی بحث‌ هایی امروز شد و فعلا تصمیم بر این است که در بخش آموزش به جز آموزش تکمیلی در دانشگاه که گفته می‌ شود از ۳۰ فروردین به خصوص بخش دکترا حضوری خواهد بود، در بخش‌ های دیگر تصمیم بر این است که تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل باشند.

ما این اختیار را به استان‌ ها داده‌ ایم که خودشان تصمیم بگیرند. ما برخی استان‌ ها را در جنوب به صورت سفید داریم و مثلا در بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مشکلی نیست و می‌ توانند آموزش را شروع کنند. برای کل کشور تا پایان فروردین آموزش تعطیل است تا ما در آینده تصمیم بگیرم. “

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

منبع: سایت جدولیاب