زمان ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400


زمان نام نویسی مدارس شاهد 99 - 1400
زمان ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400

مدارس شاهد از آن دسته مدارسی هستند که به دلیل داشتن کیفیت مطلوب در ارائه خدمات آموزشی و دارا بودن سطح علمی بالاتر نسبت به سایر مدارس کشور، همواره مورد توجه دانش آموزان و والدین آن ها قرار گرفته اند. این مدارس در موعد مقرر از دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در سه مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم ثبت نام به عمل می آورند. توجه داشته باشید که ثبت نام دانش آموزان میان پایه نیز به صورت حضوری و تنها از طریق مراجعه به مدارس مورد نظر صورت می پذیرد.

این مدارس در سال های ابتدایی تاسیس خود صرفا نسبت به پذیرش دانش آموزان شاهد شامل فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر اقدام می نمود اما در سال های اخیر به دلیل وجود ظرفیت خالی، دانش آموزان غیر شاهد نیز می توانند به تحصیل در این مدارس بپردازند.

فرزندان شاهد و ایثارگر می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام خود در مدارس شاهد اقدام نمایند اما در صورت وجود ظرفیت و شرایط لازم، امکان ثبت نام دانش آموزان عادی نیز فراهم می باشد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400

نام نویسی دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد 99 برای هر یک از مقاطع تحصیلی در بازه های زمانی مختلف انجام می شود. بنابراین لازم است دانش آموزان در مدت زمان تعیین شده اقدامات لازم را در راستای ثبت نام خود به انجام برسانند. تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد 99 از طریق سایت سجا به نشانیsaja.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بنا بر مندرجات این تقویم، زمان ثبت نام مدارس شاهد و سایر مراحل مربوطه به تفکیک هر یک از مقاطع تحصیلی به شرح زیر می باشد.

تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400
مراحل ثبت نام پایه اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
زمان ثبت نام 1 تا 17 خرداد 1 تا 14 تیر 5 تا 21 تیر
اعلام نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدرسه 19 تا 21 خرداد 16 تیر 23 تیر
بررسی مدارک دانش آموزان از سوی ستاد ثبت نام مدرسه و تایید در سامانه سجا 20 تا 27 خرداد 17 تا 27 تیر 24 تا 31 تیر
تایید مدارک ثبت نام از سوی منطقه، استان و اعلام نتایج قطعی به اولیا 27 خرداد تا 3 تیر 28 تیر تا 3 مرداد 1 تا 15 مرداد

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400

به غیر از مقاطع میان پایه که دارای ثبت نام حضوری می باشند، دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم دوره اول متوسطه و پایه دهم دوره دوم متوسطه می بایست نام نویسی خود را از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

بدین منظور لازم است ابتدا به “سامانه سجا” به آدرس saja.medu.ir مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 99، محتویات آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید. پس از آشنایی با جزییات پذیرش دانش آموزان در این مدارس و اطمینان از داشتن شرایط مورد نیاز، می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و درج اطلاعاتی همچون مشخصات تماس، اطلاعات دانش آموز و والدین وی، کد پرسنلی و سابقه شغلی والدین (در صورت اشتغال در آموزش و پرورش یا بازنشستگی از آموزش و پرورش)، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

پس از انجام تمامی مراحل سامانه کدی را به تحت عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99 نزد خود نگه دارید. دریافت این کد به مرحله تکمیل ثبت نام اینترنتی بوده و نام نویسی دانش آموزان پس از ارائه مدارک توسط اولیاء به مدرسه، قطعی می گردد.

نکات مهم پیرامون ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400

  • ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در پایه های ورودی دوره های ابتدایی، اول و دوم متوسطه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد امکان پذیر می باشد.
  • در صورت بروز هر گونه اشتباه هنگام درج اطلاعات در سامانه سجا، مسئولیت آن بر عهده داوطلب بوده و ثبت نام وی باطل خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم نهایت دقت را هنگام وارد نمودن اطلاعات خود در سامانه به کار بگیرید.
  • پس از اتمام مهلت قانونی ثبت نام به ثبت درخواست های ارائه شده خارج از بازه زمانی معین، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  • پس از تکمیل فرم ثبت نام موقت و دریافت کد رهگیری، لازم است از فرم مربوطه پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.
  • توجه داشته باشید که پیش از پایان زمان نام نویسی، امکان ویرایش اطلاعات از طریق سامانه سجا فراهم می باشد.
  • به منظور استفاده از امتیازات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ارائه اصل مدارک مربوطه جهت نام نویسی قطعی الزامی است.

شایان ذکر است که نام نویسی و تحصیل در مدارس شاهد مشروط به دارا بودن شرایط ثبت نام مدارس شاهد 99 می باشد که برای اطلاع از آن ها می توانید به دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 99 مراجعه کنید. پس از پایان زمان ثبت نام مدارس شاهد 99، اطلاعات دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و با اعلام نتایج مدارس شاهد 99، پذیرفته شدگان می توانند به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه کرده و مدارک ثبت نام مدارس شاهد 99 را ارائه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…منبع این مطلب iranmoshavere.com