زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 99


تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان ششم 99 - 1400
زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

وزارت آموزش و پرورش در راستای قوانین سنجش و پذیرش دانش آموز، هر ساله اقدام به شناسایی و جذب دانش آموزان با استعداد جهت تحصیل در پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان می نماید. لازم به ذکر است که پذیرش نهایی متقاضیان مشروط بر کسب نمره قبولی در آزمون سنجش هوش می باشد.

دانش آموزان مستعد و علاقه مند که در موعد مقرر، ثبت نام خود را انجام داده اند می بایست آمادگی های لازم را برای حضور در جلسه آزمون انجام دهند. با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم، قرار بود این آزمون در اوایل اردیبهشت ماه 99 برگزار گردد که به علت شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از آن، برگزاری آن به تیر ماه موکول شد.

داوطلبان در صورت عدم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم در موعد مقرر، مجاز به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نخواهند بود.

زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم برای تمامی شرکت کنندگان داخل و خارج از کشور باید رأس ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 4 اردیبهشت ماه 99 به طور هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شد اما همان طور که اشاره شد، ویروس ناخوانده کرونا موجب شده است که این آزمون با بیش از دو ماه تاخیر و در ساعت 9 صبح روز جمعه، 27 تیر ماه 99 برگزار گردد. تمامی شرکت کنندگان می بایست نیم ساعت قبل از شروع آزمون با به همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ورود به جلسه در حوزه برگزاری این آزمون حضور داشته باشند.

 چنانچه دانش آموزان همزاد (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیر همجنس) همزمان با هم در آزمون سنجش هوش تیزهوشان شرکت کنند، در صورت پذیرش یکی از آن ها، دیگری مشروط بر کسب حداقل 80 درصد امتیاز پذیرش آخرین فرد پذیرفته شده، می تواند بر اساس اولویت های انتخابی خود و مازاد بر ظرفیت درنظر گرفته شده، در مدارس تیزهوشان (سمپاد) ثبت نام نماید.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان ششم 99 – 1400

شرکت کنندگان در آزمون سنجش هوش دبیرستان های دوره اول متوسطه استعدادهای درخشان برای حضور در جلسه آزمون می بایست حتما کارت ورود به جلسه خود را در روز برگزاری آن به همراه داشته باشند. کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، معمولا چند روز پیش از تاریخ برگزاری آن در سامانه hoosh.medu.ir قرار می گیرد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

لازم به ذکر است که شرکت کنندگان در آزمون سنجش هوش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم، باید 20 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون در خرداد ماه 99 نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم اقدام کنند تا بتوانند کارت ورود به جلسه خود را مطابق با مراحل زیر دریافت نمایند.

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir
  • وارد نمودن نام کاربری و رمز ورود همگام 
  • ورود به صفحه کاربری خود و مشاهده کارت ورود به جلسه
  • پرینت کارت ورود به جلسه

حتما به این نکته توجه داشته باشید که تا قبل از روز برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه خود را پرینت بگیرید. چرا که در صورت به همراه نداشتن آن، از ورود شما به حوزه برگزاری آزمون جلوگیری می شود. چنانچه هنگام دریافت کارت با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

پس از برگزاری آزمون، اکثریت دانش آموزانی که در این آزمون شرکت کرده اند به دنبال تاریخ انتشار نتایج خود هستند. در سال گذشته، کارنامه داوطلبان در اواسط مرداد ماه صادر شد و پیش بینی می شود در سال جاری نتایج این آزمون با کمی تاخیر نسبت به سال گذشته اعلام شود. شما دانش آموزان گرامی و والدین عزیز، می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم مطلع شوید. دانش آموزان برای مشاهده نتایج باید به سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم که همان سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم است، مراجعه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های موجود در مطلب، کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون با تاخیر دو ماهه، در تیر ماه 99 برگزار می گردد.

2- با توجه به تاخیر زمان برگزاری آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم، هزینه ثبت نام باید چه زمانی پرداخت گردد؟

هزینه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم باید پیش از دریافت کارت ورود به جلسه (احتمالا در تیر ماه) پرداخت گردد.

3- پیش از حضور در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم، باید کارت ورود به جلسه دریافت کنیم. چه زمانی این کارت صادر می گردد؟

معمولا کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان چند روز پیش از زمان برگزاری آن منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…منبع این مطلب iranmoshavere.com