جایگزین خودرو ام جی 360 برای تحویل به مشتریان مشخص شد


۲۳ خرداد ۹۹ ساعت ۱۱:۵۵

تحویل خودرو ام جی ۳۶۰ با تاخیرهای زیادی مواجه شده و اکنون پس از مدتی سرانجام شرکت صنعت خودرو آذربایجان جایگزین خودرو چینی MG 360 را مشخص کرد.

شرکت صنعت خودرو آذربایجان طبق مجوز پیش فروش برای ۶ هزار و ۶۶۴ دستگاه خودرو ام جی ۳۶۰ که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد توانست کمتر از ۶ هزار دستگاه از این خودرو را به فروش می‌رساند. در همین راستا این شرکت خودروسازی از بین ۱۲ هزار و ۵۲۸ دستگاه ثبت سفارش شده هزینه خرید ۵ هزار و ۶۹۲ دستگاه را پرداخت و برای طرف چینی سوئیفت کرد.

اما از آنجایی که شرکت سایک موتور چین به دلیل تحریم‌های آمریکا نتوانست قطعات منفصله را به ایران صادر کند، از این تعداد فقط ۲ هزار و ۲۴۸ دستگاه از خودرو MG 360 تولید و به مشتریان تحویل داده شد. با توجه به این مشکل، برخی از حواله‌داران از تحویل خودرو انصراف دادند و برخی دیگر نیز شکایتی را در تعزیرات حکومتی علیه این شرکت به ثبت رساندند که همه این شکایات به شعبه ۶۴ تعزیرات حکومتی استان تهران ارجاع داده شده است.

تعیین جایگزین خودرو ام جی ۳۶۰

سرانجام پس از رسیدگی‌های متعدد در تاریخ ۱۷ خرداد ۹۹ سازمان تعزیرات حکومتی در این خصوص رای صادر کرد که طبق آن شرکت صنعت خودروی آذربایجان باید یک دستگاه خودرو جایگزین را به انتخاب مشتری از بین محصولات خود به مشتریان تحویل دهد. طبق اعلام شرکت صنعت خودروی آذربایجان، مشتریان می‌توانند یک دستگاه لوکسژن SUV-U6 را با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان بسته به نوع آپشن آن و یک دستگاه خودرو سواری دانگ فنگ اس ۵۰ با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنند.

حداکثر زمان برای آغاز فرایند تحویل خودرو لوکسژن از پایان تیر ۹۹ و برای خودرو دانگ فنگ اس ۵۰ آذویکو نیز از اواخر مهر ۹۹ خواهد بود که حداکثر تا پایان بهمن ۹۹ بر اساس اولویت‌های ثبت نامی به مشتریان تحویل داده شوند.

شرکت صنعت خودرو آذربایجان وظیفه دارد ۱۸ درصد سود مشارکت را از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو و همچنین ۱۲ درصد خسارت تاخیر را از زمان سررسید قرارداد تحویلی (برای افرادی که مبلغ خسارات بیشتری در قرارداد درج شده است طبق قرارداد خسارت تاخیر محاسبه می‌شود) و نیز مبلغ مابه‌التفاوت نرخ تورم بانکی مرکزی از زمان سررسید تحویل قرارداد تا زمان تحویل خودرو برای سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ در زمان تحویل خودرو جایگزین برای حواله‌داران در نظر بگیرد و از قیمت محصول جایگزین کم کند.منبع این مطلب سایت گجت نیوز میباشد