جمعه , دسامبر 2 2022

مسدود کردن تبلیغات یوتیوب با یک ترفند ساده

احتمالا تمامی کاربران یوتیوب، تجربه‌ی ناخوشایند تماشای تبلیغات مزاحم، حین استفاده از این سرویس ویدئویی را داشته‌اند. اگر شما هم در زمره طرفداران پر و پا قرص یوتیوب باشید، لابد از خودتان پرسیده‌اید که چطور می‌توان بدون پرداخت هزینه و خرید اشتراک یوتیوب پریمیوم از شر این تبلیغات راحت شد؟

مقاله‌های مرتبط:

اوایل این هفته یک کاربر ردیت مطلبی در این وب‌سایت محبوب منتشر کرده است و راه‌حلی آسان برای این موضوع پیشنهاد می‎‌کند. جالب اینجا است که برای استفاده از این ترفند نیازی به یک نرم‌افزار خاص، یا نصب افزونه و حتی به خاطر سپردن کد ندارید و تنها کافی است تا یک کاراکتر مثل نقطه (.) به انتهای URL  یا آدرس ویدئوی مدنظر خود در یوتیوب اضافه کنید.

این روش چگونه عمل می‌کند؟

این تغییر ساده (اضافه کردن کاراکتر به انتهای آدرس ویدئو) در حقیقت ساختار صفحه را به‌روش خاصی در هم می‌شکند که در اثر آن، اکثر تبلیغات (و شاید تمامی آن‌ها) حذف می‌شوند و این اتفاق تبلیغات مزاحمی را که در تماشای ویدئوی مورد علاقه شما، وقفه ایجاد می‌کنند نیز شامل می‌شود. این ترفند در نسخه دسکتاپ به خوبی عمل می‌کند (در صورتی که برای تماشای یوتیوب از گوشی استفاده می‌کنید باید حالت دسکتاپ را فعال کنید).

درواقع اضافه کردن یک کاراکتر ساده مثل نقطه به انتهای URL باعث عدم تطابق با نام هاست مدنظر خواهد شد. البته این عدم تطابق، خللی در بارگذاری محتوای ویدیوی ایجاد نمی‌کند اما از نمایش سایر موارد موجود در صفحه، از جمله تبلیغات جلوگیری خواهد کرد. نکته جالب اینجا است که این مسدود کردن تنها به تبلیغات خلاصه نمی‌شود و حتی ممکن است در حذف کوکی‌ها و عبور از پی‌وال‌ نیز مؤثر باشد.

حالا و قبل از اینکه بروید و صدها ویدیوی یوتیوب را با خیال راحت ورق بزنید باید این نکته را یادآوری کنیم که تبلیغات یوتیوب، ابزاری برای روشن نگاه داشتن چراغ این وب‌سایت پربیننده و همینطور روشی برای کسب درآمد بسیاری از یوتیوبرهای محبوب است و شما با تحمل چند تبلیغ ویدیویی در حقیقت مشوقی برای ادامه کار آن‌ها خواهید بود.

لطفا در اولین فرصت، این ترفند حذف تبلیغات یوتیوب را امتحان کنید و در صورت موثر بودن یا نبودن آن، تجربه خود را در بخش نظرها با ما در میان بگذارید.


منبع این مطلب زومیت میباشد

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *