شنبه , دسامبر 3 2022

بازار موبایل های پرچمدار در چنگ اپل

اپل از نظر تعداد فروش شاید نتواند در مجموع از برندهای دیگر عبور کند اما خوب می تواند آمار را به نفع خود حفظ کرده یا منتشر نماید. اپل در همان رده که فعالیت می کند قادر مطلق بازار به نظر می رسد. با انتشار گزارش Counterpoint برای چارک اول سال ۲۰۲۰ مشخص می شود که بازار موبایل های پرچمدار در چنگ اپل است. این موضوع در تمام قاره ها به جز چین صادق است. همچنین در تمام همان بازارها، سامسونگ پشت سرش در رتبه دوم است.

بازار موبایل های پرچمدار

پرفروش‌ترین موبایل های پرچمدار چارک اول سال ۲۰۲۰

پرفروش‌ترین موبایل های پرچمدار چارک اول سال ۲۰۲۰

وقتی صحبت از تلفن های هوشمند پریمیوم می شود، اپل از نظر فروش معمولا جزء برترین برندهای جهان است و چارک اول سال ۲۰۲۰ هیچ تفاوتی با هم نداشت. علیرغم کاهش فروش کلی تلفن های هوشمند پریمیوم به دلیل همه گیر شدن کرونا در سطح جهانی که 13٪ کاهش یافته است، چهار مورد از ۵ گوشی برتر برتر فروش در بخش پریمیوم (دستگاه هایی که قیمت 400 دلار یا بالاتر دارند) از آن اپل بودند.

طبق تحقیقات Counterpoint، آیفون ۱۱ پرفروش ترین گوشی هوشمند برتر در چارک اول سال ۲۰۲۰ بود و به تنهایی ۳۰ درصد از کل فروش این بخش خاص را به خود اختصاص می داد. پس از آن آیفون ۱۱ پرو مکس ، آیفون ۱۱ پرو و ​​آیفون XR در حالی که هواوی Mate 30 Pro 5G با سهم یک‌دهم از رتبه اول، در رده پنجم قرار گرفت. این عملکرد برای هواوی که تحریم است خیلی درخشان بوده و برای سامسونگ حتی خجالت آور. البته این بعید هم نبود چون در ترنجی خواندیم برای یک ماه هم شده، هواوی تبدیل به پرفروش‌ترین برند موبایل در بازار شده است.

هواوی پرفروش‌ترین برند موبایل در جهان شد و سامسونگ را پشت سر گذاشت

به طور کلی، اپل بخش گوشی های هوشمند بالای ۴۰۰ دلار با سهم عظیم بازار ۵۷ درصد قرار دارد. پس از آن سامسونگ با ۱۹ درصد و هواوی با ۱۲ درصد در سه ماهه اول سال 2020 رتبه های بعدی به حساب می آیند. OPPO در مدت مشابه 67٪ رشد داشت که به دلیل استقبال مثبت از تلفن های Reno3 و Reno3 Pro 5G که در اوایل سال جاری به بازار عرضه شده بودند، سهمش افزایش یافت.

اگر بخواهید به تفکیک بازارهای مختلف ببینید که فروش گوشی های بالای ۴۰۰ دلار به چه شکل است، این نمودار برای شما جذاب است:

نظر شما درباره عملکرد برندهای مختلف در بازه گوشی های گران قیمت بالای ۴۰۰ دلار چیست؟


منبع این مطلب سایت ترنجی میباشد

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *