آپدیتی برای رفع ایراد آپدیت قبل – مایکروسافت مشکل پرینتر ویندوز 10 را برطرف کرد


زمانیکه مایکروسافت کشف کند با بروزرسانی‌های ویندوز 10 مشکلی یا مشکلاتی در سیستم‌ها رخ می‌دهد، معمولاً اعلام می‌کند که به زودی آن را برطرف خواهد کرد. مشکل پرینتر ویندوز 10 هم که با آپدیت‌های KB4560960 و KB4557957 بر روی سیستم کاربران ایجاد شده بود، شامل همین وعده مایکروسافت شد.

اگر به خاطر داشته باشید، آپدیت ماه می ویندوز 10 و پس از آن دو آپدیت امنیتی که در ادامه منتشر شدند، برای کاربران مشکلاتی به همراه داشتند. در موارد بسیاری امکان استفاده از پرینتر توسط سیستم گرفته شده بود و حتی کاربران نمی‌توانستند به صورت نرم‌افزاری پرینت گرفته و فایل‌ها را به صورت PDF ذخیره کنند.

بیشتر بخوانید: مشکل جدید آپدیت ویندوز 10 – اگر از پرینتر استفاده می‌کنید بیخیال بروزرسانی شوید!

این ایراد به پرینترهای خاص از یک شرکت مربوط نبود و طبق گزارشات دستگاه‌های HP، کنون، پاناسونیک، برادر و ریکو را تحت تأثیر قرار داده بود. براساس آنچه که توسط وبسایت Neowin منتشر شده، مشکل مورد نظر در تمام نسخه‌های پشتیبانی شده ویندوز شامل؛ ویندوز 8.1 و ویندوز 10 نسخه‌های 1507، 1607، 179، 1803، 1903، 1909 و 2004 ظاهر شده است.

انتشار آپدیتی برای رفع مشکل پرینتر ویندوز 10

مایکروسافت حالا برای این مورد یک بروزرسانی منتشر کرده است، البته آپدیت مذکور برای همه نسخه‌ها ارائه نشده است. تنها کاربرانی که نسخه 1903 و 1909 را در اختیار دارند، می‌توانند آن را دانلود و نصب کنند. البته ظاهراً آپدیت‌هایی برای 1809 و 1803 نیز منتشر شده است.

مایکروسافت اعلام کرده است که بروزرسانی مورد نظر مشکلاتی که در عملکرد پرینتر و پرینت مجازی در ویندوز ظاهر شده بود را بر طرف خواهد کرد. همانطور که پیش‌تر گفته شده بود این خطا باعث اختلال در عملکرد برنامه پرینتر میشد و هیچ خروجی به کاربر تحویل نمی‌داد. همچنین در مواردی با ظاهر شدن یک پیغام خطا، برنامه به شکل غیرمنتظره‌ای بسته می‌شد.

اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که با آپدیت ویندوز 10 دچار مشکل شده‌اید و نمی‌توانید از پرینتر خود استفاده کنید، باید تا زمان انتشار آپدیت جدید مایکروسافت صبر کنید. البته می‌توانید بروزرسانی امنیتی ماه ژوئن را که ایجاد مشکل کرده است را نیز حذف کنید.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)منبع سایت سخت افزار مگ