مایکروسافت احتمالا از ۲۰۲۱، سالانه یک آپدیت عمده برای ویندوز 10 منتشر می‌کند

پس از مدت‌ها سکوت خبری، سرانجام روز گذشته گزارش‌هایی مهم درمورد ویندوز ۱۰ و به‌طور دقیق‌تر ویندوز ۱۰ ایکس منتشر شد. مدتی پیش رسانه‌ی ویندوز سنترال در گزارشی اختصاصی نوشت مایکروسافت می‌خواهد ویندوز 10X را بدون پشتیبانی از اپلیکیشن‌های Win32 منتشر کند. ویندوز سنترال مدعی شده بود سیستم‌عامل جدید مایکروسافت در ابتدا با پلتفرم ویندوز یونیورسال (UWP) و اپلیکیشن‌های تحت وب سازگاری دارد. در همین راستا به‌تازگی رسانه‌ی ZDNet در گزارشی اعلام کرده است مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را بهار سال آینده‌ی میلادی برای دستگاه‌های تک‌نمایشگره منتشر می‌کند. 

انتشار ویندوز ۱۰ ایکس برای دستگاه‌های تک‌نمایشگره احتمالا درنهایت به تغییر استراتژی مایکروسافت در قبال به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ منتهی خواهد شد. بر اساس آنچه خبرنگار ZDNet به‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد مایکروسافت احتمالا می‌خواهد از سال ۲۰۲۱ به‌بعد، به‌صورت سالانه تنها یک به‌روزرسانی عمده برای ویندوز ۱۰ در دسترس قرار دهد. این تغییر باعث می‌شود مهندسان مایکروسافت زمان بیشتری برای کار روی ویندوز ۱۰ ایکس داشته باشند. 

بر اساس گزارش رسانه‌ی ZDNet، مایکروسافت نخستین‌بار در سال ۲۰۲۱ استراتژی جدید خود را امتحان می‌کند. بنابراین از این سال به بعد، ردموندی‌ها صرفا یک به‌روزرسانی عمده که با نام Feature Update از آن یاد می‌شود و قابلیت‌هایی جدید به سیستم‌عامل می‌آورد، منتشر می‌کند. ردموندی‌ها در حال حاضر سالانه دو Feature Update در دسترس قرار می‌دهند.

مقاله‌های مرتبط:

بدین ترتیب انتظار داریم مایکروسافت در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۱ (به‌طور دقیق‌تر فصل بهار) ویندوز ۱۰ ایکس را منتشر کند و سپس در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۱ (به‌طور دقیق‌تر فصل پاییز) شاهد انتشار Feature Update بعدی ویندوز ۱۰ با نام احتمالی 21H2 باشیم. گفته می‌شود مایکروسافت در ابتدا قصد دارد ویندوز ۱۰ ایکس را صرفا با تمرکز روی کسب‌و‌کارها و مراکز تحصیلی منتشر کند. 

اگر گزارش ویندوز سنترال و همچنین گزارش ZDNet به‌واقعیت تبدیل شود، اتفاقاتی که در آینده‌ی نزدیک رخ می‌دهند بدین ترتیب خواهد بود: مایکروسافت در پاییز ۲۰۲۰ به‌روزرسانی 20H2 ویندوز ۱۰ را منتشر می‌کند که به‌روزرسانی جزئی به‌حساب می‌آید. در بهار ۲۰۲۱ شاهد انتشار ویندوز ۱۰ ایکس برای دستگاه‌های تک‌نمایشگره خواهیم بود. پس از آن به پاییز ۲۰۲۱ و زمان انتشار Feature Update بعدی ویندوز ۱۰ خواهیم رسید. گزارش‌های جدید همچنین می‌گویند ویندوز ۱۰ ایکس بهار ۲۰۲۲ برای دستگاه‌های دونمایشگره هم در دسترس قرار می‌گیرد.

گزارش‌هایی که ویندوز سنترال و ZDNet منتشر کرده‌اند هنوز به‌تأیید رسمی مایکروسافت نرسیده. درواقع آنچه گفتیم برنامه‌هایی است که ظاهرا مایکروسافت فعلا آن‌ها را پیگیری می‌کند. بنابراین هیچ‌چیز قطعی نیست و احتمال دارد برنامه‌های ردموندی‌ها در آینده دست‌خوش تغییر شود. اگر گزارش‌های جدید رنگ حقیقت به‌خود بگیرند، پس از سال‌ها شاهد تغییری بسیار عمده در استراتژی مایکروسافت برای به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ خواهیم بود.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟منبع: زومیت by [author_name]