پتنت جدید کنترلر DualSense با اشاره به سنسورهای شناسایی کاربر

سونی در طراحی کنسول نسل جدید خود تغییرات چشمگیری را اعمال کرد. این تغییرات در هر دو بخش خود کنسول و کنترلر آن کاملا محسوس بوده است. دوال سنس، کنترلر کنسول پلی استیشن 5 در مقایسه با نسل قبل تغییرات مهمی داشته و سونی تا این لحظه مانور بسیاری بر روی آن داده و این کنترلر را یکی از قابلیت‌های اساسی کنسول جدید خود بر می‌شمارد. پتنت جدید کنترلر DualSense نشان می‌دهد این محصول دارای سنسورهایی است که برای شناسایی کاربر به کار برده شده و باعث می‌شود دوال سنس به طور خودکار پروفایل کاربری که کنترلر را بر دست دارد را انتخاب کند.

پتنت جدید کنترلر DualSense با اشاره به سنسورهای شناسایی کاربر

با اینکه از برخی از ویژگی‌های دوال سنس به لطف اطلاعاتی که سونی رسما منتشر کرده آگاه هستیم، اما معتقدیم هنوز قابلیت‌هایی در این محصول وجود دارد که از آن بی اطلاع هستیم. طبق گزارشی که Segment Next از طریق PS5 Only منتشر کرده، اطلاعاتی از یک پتنت از دوال سنس پلی استیشن 5 سونی منتشر که نمایشگر قابلیتی است که انتخاب پروفایل را آسان‌تر از هر زمان دیگری می‌کند. جالب این است که در مدارک این پتنت لوازم جانبی دیگری نیز ذکر شده، پس ممکن است شاهد حضور این قابلیت در دستگاه‌های دیگری در آینده نیز باشیم.

پتنت جدید کنترلر DualSense

کنترلر دوال سنس پلی استیشن 5 نوید دهنده تغییراتی عظیم در کنسول‌های نسل بعد است که به توسعه دهندگان امکان استفاده از قابلیت‌های منحصر به فردی همچون سیستم بازخورد منحصر به فرد و ماشه‌های انطباق پذیر را به آنها می‌دهد که در نهایت موجب ارائه یک تجربه بی نظیر برای گیمر می‌شود.

برخی از بازی سازان تا به امروز به تعریف و تمجید از این ویژگی‌ها پرداخته و هفته گذشته کارگردان عنوان Demon Souls در اظهارات خود بیان کرد که چگونه این قابلیت‌ها موجب بهبود تجربه کاربری در بازی‌ها می‌شود. به گفته گوین مور، با قدرت سیستم بازخورد دوال سنس، مبارزان در Demon Souls عمیق‌تر، تاریک‌تر و کشنده‌تر احساس خواهند شد و تمامی احساسات یک مبارزه جه در حمله و در دفع حمله‌ها را به خوبی حس خواهید کرد. ضمن اینکه می‌توانید واکنش‌های سریع‌تری در بازی داشته باشید. سونی به تازگی باری دیگر تائید کرد که امسال پلی استیشن 5 با کنترلرهای جدیدش روانه بازار خواهد شد و تاخیری در عرضه این دستگاه شاهد نخواهیم بود.

بیشتر بخوانید: جف کیلی اولین تجربیاتش از کنترلر DualSense پلی استیشن 5 را به اشتراک گذاشتمنبع: سخت افزار مگ by [author_name]