کرونا برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا را راهی بیمارستان کرد

پس از انتشار خبر ابتلای سیلویو برلوسکونی به ویروس کرونا ، پزشک شخصی نخست وزیر سابق ایتالیا اعلام کرد او گرچه واکنش خوبی به درمان های صورت گرفته داشته اما در هر حال جزء گروه های پرخطر محسوب می شود و در مرحله ی بسیار شکننده و حساسی از بیماری به سر می برد.

این پزشک گفته خوش بینی محتاطانه ای نسبت به بهبودی نخست وزیر سابق ایتالیا دارد. برلوسکونی تا چند هفته ی دیگر ۸۴ ساله می شود و سابقه ی مشکلات قلبی هم دارد، مشکلاتی که چند سال قبل او را مجبور کرد تحت عمل جراحی قرار گیرد و یک دستگاه ضربان ساز در قلب خود کار گذارد.

برلوسکونی که سه دوره نخست وزیر ایتالیا بود، بعد از مثبت شدن تست کرونایش در هفته ی گذشته، روز جمعه در بیمارستانی در شهر میلان ایتالیا بستری شد. عفونت ریه ی او در آن زمان در مراحل اولیه بود.

پزشک شخصی برلوسکونی به خبرنگاران گفته با وجود واکنش های خوب او به درمان های صورت گرفته، این مسأله را نمی توان نشانه ی غلبه ی برلوسکونی بر بیماری دانست چون او جزء گروه های پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا محسوب می شود.

کرونا برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا

طبق گزارش های رسمی، مردان ۸۰ تا ۸۷ ساله بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا را در ایتالیا دارند که ۴۷ درصد از تمامی موارد ابتلا است.

به گفته ی پزشک شخصی برلوسکونی او به این زودی از بیمارستان مرخص نخواهد شد و نخست وزیر سابق ایتالیا به درمان کافی نیاز دارد که این امری زمان بر است.

برلوسکونی بخشی از تعطیلات تابستانی اش را در ویلای کنار دریای خود در جزیره ساردنیای ایتالیا گذرانده بود. بسیاری از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا مربوط به موارد ابتلای خوشه ای کسانی بوده است که تعطیلات خود را در این جزیره گذرانده بودند.

پزشک شخصی برلوسکونی، دکتر آلبرتو زانگریلو است، همان پزشکی که وقتی اعمال محدودیت ها در ایتالیا باعث کاهش موارد ابتلا شد، اعلام کرد «ویروس کرونا از نظر بالینی دیگر در ایتالیا وجود ندارد» و برای همین اظهار نظر مورد انتقادات زیادی قرار گرفت.

در هفته های اخیر هم تعداد موارد ابتلا و هم تعداد افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه با افزایش رو به رو بوده است، که عمده ی این موارد مربوط به افرادی است که به سفر رفته بودند.

ایتالیا با ثبت ۳۵،۵۴۱ مورد مرگ بر اثر کووید-۱۹، بالاترین آمار مرگ و میر به دلیل این بیماری را بعد از کشور انگلیس در اروپا دارد.

بیشتر بخوانید:

تصاویری از برگزاری فستیوال تاریخی در ونیز در بحبوحه بحران کرونایی ایتالیا

روستای عاری از کرونای ایتالیا خانه هایش را یک یورو می فروشدمنبع روزیاتو کلیک کنید by [author_name]