کمبود موجودی گرافیک GeForce RTX 3080 – عذرخواهی انویدیا

سرانجام جدیدترین کارت گرافیک انویدیا با معماری Ampere عرضه و خیلی زود کمبود موجودی گرافیک GeForce RTX 3080 در تمام خرده فروشی‌های آنلاین خبر ساز شد. در حالی که بسیاری نتوانستند حتی یک کارت در خرده فروشی‌ها پیدا کنند، انویدیا جلو آمده و نه تنها اعلام کرد که از موضوع با خبر است بلکه بخاطر مشکلاتی که برای کاربران پیش آمده عذرخواهی می‌کند.

وضعیت زمانی وخیم‌تر شد که کاربران متوجه شدند eBay با کارت گرافیک‌های RTX 3080 پر شده که قیمتی از 1000 تا 2000 دلار دارند. با این حال، اگر چه دلال‌ها سعی در سود بردن از شرایط دارند اما برخی کاربران با ارائه پیشنهادهای قلابی یا نوشتن بات‌هایی که چنین کاری انجام می‌دهند، اجازه ندادند هیچ کاربری چنین هزینه هنگفتی را برای یک کارت گرافیک جدید بپردازد.

انویدیا در بیانیه رسمی خود اعلام کرده که آنها شاهد تقاضای بی سابقه برای کارت گرافیک‌های GeForce RTX 3080 بوده‌اند و این موضوع از به پایان رسیدن تمام موجودی در فروشگاه‌های آنلاین مشخص است اما حتی بعد از بازگشت کارت‌ها به فروشگاه‌ها هیچ موجودی وجود نداشت که یعنی آنها به شکل محدودی عرضه شده بودند.

کمبود موجودی گرافیک GeForce RTX 3080

فروش RTX 3080 با قیمت‌های عجیب در eBay

انویدیا قول داده که به همراه شرکای خود به عرضه کارت گرافیک‌های GeForce RTX 3080 به شکل روزانه در خرده فروشی‌ها ادامه می‌دهد تا کسانی که قصد تهیه آن را دارند مشکلی نداشته باشند. کسانی که خوش شانس بودند تا این کارت‌ها را بدون مشکل تهیه کنند، در واقع خودشان در فروشگاه حاضر شدند نه این که به شکل آنلاین سفارش خود را ثبت نمایند. تصاویر مختلف از Akihabara Market ژاپن و MicroCenter در ایالات متحده نشان می‌دهد صف‌های طولانی برای بدست آوردن این کارت جدید شکل گرفته که اکثرا به خواسته خود دست پیدا کرده‌اند. اما مشخصا COVID 19 هنوز در بسیاری از کشورها در اوج بوده و همه نمی‌توانند بدین شک کارت گرافیک‌های جدیدی تهیه نمایند. متأسفانه در کشور خودمان به غیر از کرونا مشکلات دیگری نیز وجود دارند که اجازه نمی‌دهند بسیاری از ما به چنین کارت گرافیک‌هایی دسترسی داشته باشیم.

چیزی که مشخص است عرضه فوق العاده و البته پر دردسر یک کارت گرافیک پرچمدار می‌باشد که تقاضای بسیار بالایی برای آن وجود داشته اما در عین حال نیز به شکل محدودی عرضه شده است. با توجه به این که سری Radeon RX 6000 تیم سرخ نیز در راه هستند و البته کارت گرافیک‌های بیشتری از سری GeForce RTX 30 به زودی عرضه خواهند شد، کاربران به گزینه‌های بیشتری دسترسی خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: تصاویر برد مرجع RTX 3090 و RTX 3080 منتشر شد

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)منبع: سخت افزار مگ by [author_name]