پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022

آخرین وضعیت شماره‌ گذاری خودرو های وارداتی

شایانیوز- رییس پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت شماره ‌گذاری خودروهای خارجی را در کشور تشریح کرد. به گزارش اقتصادآنلاین  سردار سید کمال هادیانفر درباره شماره ‌گذاری خودرو های خارجی گفت: امسال ما واردات خودرو نداشتیم که به تبع آن بخواهد خودروی خارجی شماره‌ گذاری شود. تنها حدود چهار تا پنج هزار خودرو در گمرک ‌های کشور بود که یا به دلیل تاخیر در ثبت سفارش یا به دلایلی دیگر در گمرک مانده بود که دولت برای این‌ها یک تصمیماتی را اتخاذ کرد.

وی ادامه داد: در راستای این تصمیمات نیز بررسی ‌ها انجام و مشخص شد که حدود دو هزار دستگاه بالای 2500 سی‌سی بود که اصلا ترخیص نشد. درصدی هم متعلق به خودروهایی مانند سانتافه و … بود که مشابه آن در کشور زیاد است. این خودروها شماره‌گذاری شد. رییس پلیس راهور ناجا درباره اینکه آیا خودروی لوکسی نیز در میان این خودروها شماره‌گذاری شده یا خیر گفت: هیچ خودروی لوکسی شماره گذاری نشده است.

آخرین وضعیت شماره‌ گذاری خودرو های وارداتی

وی در شماره گذاری خودروهای آمریکایی و مواردی نظیر پورش، مازراتی و … نیز اظهارکرد: خودروهای آمریکایی را شماره‌گذاری نمی ‌کنیم. پورش و مازراتی و خودروهایی نظایر آن هم پلاک نمی‌ شوند. هادیانفر درباره تصاویری که از بعضی خودروهای لوکس با پلاک ایران نیز منتشر می‌شود گفت: این‌ها هیچکدام جدید نیست و مربوط به سال‌های گذشته است. اما گاهی مثلا تصویری از یک پورش منتشر می‌ شود که پلاک آن شماره جدید خورده است. خب این از قبل بوده و شماره‌گذاری شده و حالا چند دست چرخیده و صاحب جدیدش پلاک جدیدی برای آن دریافت کرده است. اما این پلاک با شماره جدید به معنای جدید بودن خودرو یا تازه شماره‌گذاری شدن آن نیست.

 

 

 

منبع این مطلب سایت شایانیوز است برای دیدن منبع اینجا کلیک کنید

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *