شنبه , دسامبر 3 2022

نقش رئیس سازمان بورس در اجرای برخی دستورات صفر است

کارشناس بازار سرمایه و بورس، گفت: در محل انجام برخی از دستورات در بورس نقش رییس سازمان بورس در هیات مدیره در حد صفر است. استعفا تاثیری در روند بازار ندارد. فردین آقابزرگی، کارشناس بازار بورس و سرمایه درباره استعفای امروز رییس سازمان بورس، گفت: در بخشی از نامه استعفای رییس سازمان بورس تاکید بر ورود غیر حرفه ای و بیش از حد اشخاص و مسئولین به مباحث بازار سرمایه سبب بروز افت و خیز شدید شاخص کل بورس تهران شده است.

وی ادامه داد: مسئولان با دستورات در بازار سرمایه سبب این افت و خیزها می شدند. اثرگذاری سیاست های وزارت نفت و صمت برای فولاد نمونه ای از این دستورات است. انتظار خود مسئولان در ایجاد اثر گذاری قالبی برای سهامداران سبب می شود تا نظام ارشادی قیمت گذاری بر بازار حاکم شود.

آقابزرگی تاکید کرد: در سال گذشته شاخص کل در اوایل سال با 4 درصد منفی همراه بود اما به یکباره امسال شاخص کل 120 درصد رشد پیدا کرد. این کارشناس با تاکید بر اینکه در محل انجام برخی از دستورات در بورس نقش رییس سازمان بورس در هیات مدیره در حد صفر است، افزود: قیمت گذاری و اتفاقات به شکل دستوری در بورس انجام می شود اما رییس سازمان بورس در آن نقشی ندارد.

پیشنهاد می شود:  ​چرا حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس استعفا داد؟

وی در پایان با اشاره به اینکه قالیباف اصل به عنوان رییس سازمان بورس عملکرد منفی نداشت، گفت: آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق های سهام دولتی (ETF ها) از عملکرد های وی به عنوان رییس سازمان بورس بود. این استعفا بر روند بازار بورس تاثیری نمی گذارد. افرادی که با تجمع به دنبال استعفا بودند؛ این هم استعفا که می خواستند. بازار روندی که در پیش گرفته را طی می کند و این استعفا ها تاثیری در روند بازار نخواهد داشت.

به گزارش یکتا پرس: رییس سازمان بورس اوراق بهادار تهران در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استعفا نداده ام و نمی‌دانم خبر استعفای مرا چه کسی منتشر کرده است. وی اظهار کرد: شاید مرا برکنار کنند اما استعفا نداده ام، اطلاع ندارم که چه کسی این خبر را و با چه هدفی منتشر کرده است.

منبع این مطلب سایت شایانیوز است برای دیدن منبع اینجا کلیک کنید

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *