هواداران باعث می‌شوند سیدجلال ادامه دهد

محمد نصرتی این روزها در لیگ آزادگان هدایت پارس جنوبی جم را برعهده دارد و تیمش در حالی برای صعود می‌جنگند که زمین تمرین مناسبی ندارد و باعث گلایه‌های او شده است. سرمربی پارس در گفت‌وگو با خبرورزشی در مورد شرایط تیمش پارس جنوبی جم و بازی درخشان سیدجلال حسینی برابر پیکان به نکاتی جالبی اشاره کرد. 

بعد از سه هفته در لیگ آزادگان بردید. فکر می‌کنید این روند ادامه‌دار باشد؟ 

بعضی از بازی‌ها شما بدشانس هستید و مثلاً در بازی با استقلال ملاثانی ما باید برنده می‌شدیم ولی هرچه فرصت درست کردیم موفق به برد نشدیم. این هفته هم تیم برتر میدان بودیم و حریف هم موقعیت‌های خوبی داشت اما شانس با ما یار بود و برنده شدیم ولی ادامه این روند بردها بدون حمایت مسئولان شهر ممکن نیست. 

یعنی باز هم مشکلات مالی دارید؟ 

ابتدای فصل مسئولان شهر قول‌هایی دادند که هیچ کدام عملی نشد. اینجا ما زمین تمرین نداریم و زمین بازی در جم هم مثل سابق نیست. وقتی من فوتبال بازی می‌کردم جم یکی از ۴ زمین چمن برتر لیگ را داشت اما الان حتی زمین را هم خودمان آبیاری می‌کنیم و رسیدگی وجود ندارد و عزمی برای رسیدن این تیم به لیگ برتر دیده نمی‌شود و کسی دلش برای تیم نمی‌سوزد. 

عملکرد پرسپولیس بدون مدافع را در این هفته‌ها چطور دیدید؟ 

این تیم چارچوب خودش را پیدا کرده و از نظر تاکتیکی به ثبات رسیده است. در این حالت فرقی ندارد شما بازیکن را در چه پستی قرار دهید و تنها کمی کیفیت فنی بازیکنان روی تیم تأثیر می‌گذارد و به همین دلیل است که کمال به راحتی در دفاع بازی می‌کند اما اگر کنعانی بازگردد بهتر است چون روی ارسال‌ها بهتر از کمال عمل می‌کند و در حمله هم می‌تواند روی تیپ‌های هوایی خطرناک‌تر باشد. 

ستاره بازی با پیکان، سیدجلال حسینی بود، او چقدر در ثبات خط دفاع تیم تأثیر دارد؟ 

یکی از مهم‌ترین عامل‌ها برای مدافع ارتباط کلامی و آگاهی محیطی است که سیدجلال به خوبی کارش را در زمین انجام می‌دهد و تجربه لازم را هم دارد. به طور مثال اگر سیدجلال در بازی با ژاپن که روی اشتباه مدافعان گل خوردیم در زمین بود اجازه نمی‌داد چنین اتفاقی بیفتد و ژاپن ما را غافلگیر کند. در بازی با پیکان هم نشان داد که چقدر باتجربه است و از روی خط دروازه یک توپ را بیرون کشید و ۳ امتیاز را حفظ کرد. 

فکر می‌کنید سید تا چه زمانی بازی در لیگ برتر را ادامه می‌دهد؟ 

بازی در پست دفاع میانی نیاز به دوندگی زیادی ندارد و تا جایی که من با او در ارتباط هستم و همبازی بودم روی استراحت و تغذیه‌اش بسیار حساس است و خیلی خوب این مسائل را رعایت می‌کند. سید با من هم‌سن و سال است و من سه سال می‌شود که دیگر فوتبال بازی نمی‌کنم اما اگر انگیزه بازی در پرسپولیس بود شاید من هم ادامه می‌دادم و این انگیزه باعث شده تا سیدجلال به بازی کردن ادامه دهد. 

قهرمانی پنجم به پرسپولیس می‌رسد؟ 

این رکوردها در تاریخ ثبت می‌شوند و شخصیت یک تیم را می‌سازند. مثل رئال یا لیورپول که قهرمانی‌های مهمی در اروپا و کشورشان دارند. به همین دلیل تمام تیم‌های لیگ برتر ایران تلاش می‌کنند که این رکوردها ادامه‌دار نباشد تا کفه ترازو بیش از این به سمت پرسپولیس سنگینی نکند. همه تیم‌ها برای بازی جلو نایب‌قهرمان آسیا انگیزه دارند و این کار را برای قهرمانی پنجم سخت می‌کند. 

پرسپولیس نیاز به تقویت دارد؟ 

در خط حمله که ترابی آمده و عیسی هم به زودی بازمی‌گردد و فکر می‌کنم در دفاع باید تکلیف بازی کردن انصاری مشخص شود و برای دفاع راست و چپ فکری بکنند چون نعمتی در دفاع راست خوشحال نیست و آقایی هم در چپ جایگزین ندارد.

منبع: خبرورزشی

منبع این مطلب سایت شایانیوز است برای دیدن منبع اینجا کلیک کنید