مهم ترین اختراع های تاریخ که دنیا را تکان دادند


در عصری زندگی می‌کنیم که با پیشرفت لحظه‌ای تکنولوژی‌های اطرافمان مواجهیم. هرروز اخبار جدیدی از پیشرفت علم و عرضه گجت‌های جدید می‌شنویم. گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌هایی جدید وارد بازار می‌شوند تا بتوانند زندگی را برای ما آسان‌تر کنند. لوازم خانگی به اینترنت مجهز می‌شوند تا شاهد گسترش «اینترنت اشیاء» باشیم و بتوانیم با استفاده از اینترنت همه چیز را کنترل کنیم. همچنین نسل‌های جدید واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در راهند تا بتوانند بیشتر از گذشته ما را درگیر خود کنند. اما قرار نیست تمام توجه ما معطوف به آینده باشد. اگر نگاهی به مهم ترین اختراع های تاریخ بیاندازیم متوجه می‌شویم همه چیز از ساده‌ترین چیزها آغاز شده.

تماشای ویدیو از آپارات:

تماشای ویدیو از یوتیوب:

https://www.youtube.com/watch?v=WBzHtxU1Bw4

بد نیست نیم‌نگاهی به گذشته داشته باشیم و ببینیم سهولت زندگی امروزمان را مدیون اختراع چه وسیله‌هایی هستیم. ساده‌ترین چیزهایی که شاید حتی این روزها به چشممان هم نیایند به پیشرفت زندگی امروزمان کمک ویژه‌ای کرده‌اند. برای مثال نمی‌توان اختراع وسایلی مانند چرخ، برق، لامپ، تلفن اینترنت و حتی میخ را نادیده گرفت. البته اختراع‌های زیادی ممکن است در این لیست قرار بگیرند. بهرحال جزء به جزء زندگی ما تشکیل شده از پیامدهای اختراع و اکتشاف‌های مختلفی است که طی چندین و چند هزار سال پیش به وجود آمده‌اند. درنتیجه پرداختن به لیستی که بتواند تمام این موارد را شامل شود کار سختی خواهد بود.

اگر بخواهیم به تاثیر مهم ترین اختراع های تاریخ در زندگی کنونیمان نگاه کنیم می‌توانیم مواردی را پیدا کنیم که از اهمیت بیشتری برخوردارند. پس با ما همراه باشید تا در این ویدیو سراغ مهم ترین اختراع های تاریخ برویم که توانستند راه پیشرفت و رسیدن به جایگاه امروزیمان را هموار کنند.

بیشتر بخوانید: منبع دیجیاتو