پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022

انتقام گیری تلخ از خواهرزن و بی آبرویی!

خیلی وقت بود دیگر حرف همدیگر را نمی فهمیدند و درک متقابلی از هم نداشتند. وساطت اطرافیان هم گرهی از مشکل این زوج باز نکرد تا جایی که تنها چاره شان را پایان دادن به  زندگی مشترک  تشخیص دادند. در این مرحله بود که زن جوان  مهریه  اش را به اجرا گذاشت و وارد هزارتوی پر پیچ و خمی شد با خروجی نامعلوم. اما آنچه در این میان تلخ تر از ماجرای درگیری زن جوان، او و  خانواده  اش را شوکه کرد، بی آبرویی ای بود که در فضای مجازی برای خواهرش اتفاق افتاده بود و فردی تصاویر خصوصی خواهرش را با مطالب زننده ای به صورت استوری در  شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده بود. با شکایت این خانواده از فرد ناشناس، ردپای یک انتقام گیری کثیف در  فضای مجازی  نمایان شد.

زن جوان و خواهرش با مراجعه به پلیس فتای  خراسان رضوی  از فردی شکایت کردند که با انتشار تصاویر خصوصی و نیمه خصوصی به همراه نوشتاری خارج از عرف و  اخلاق  موجب بی آبرویی این خانواده در میان فامیل و آشنایانشان شده بود.

شاکیان پرونده با اعلام اینکه با هیچ فردی مشکل خاصی ندارند، ماجرای به اجرا گذاشتن مهریه را وسط کشیدند و احتمال دادند که شاید یکی از دلایل این اقدام در فضای مجازی، همین موضوع باشد. کارشناسان اداره مبارزه با جرائم غیر اخلاقی پلیس فتای خراسان رضوی با دریافت این پرونده که پای آبرو و حیثیت زنی جوان در میان بود، بلافاصله اقدامات گسترده ای را در فضای سایبر آغاز کردند.

سرنخی در یکی از شهرستان های اطراف

کارشناسان پلیس  فتا  با انجام اقدامات تخصصی و تحلیل مستندات جمع آوری شده، به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد این موضوع از یکی از شهرستان های استان آغاز شده و فردی ساکن شهرستان اقدام به بارگذاری این تصاویر در فضای مجازی کرده است.

با کشف این سرنخ مهم، مأموران روی این شهرستان به منظور شناسایی متهم متمرکز شدند و پس از چند روز توانستند هویت و مخفیگاه این فرد را ردزنی کنند. کارشناسان اداره مبارزه با جرائم غیر اخلاقی پلیس فتای استان پس از این کشف مهم موضوع را با مقام قضایی در میان گذاشته و پس از دریافت دستورات قضایی ویژه وارد عمل شدند.

دستگیری متهم پوششی

در این عملیات مردی جوان با اتهام مزاحمت سایبری دستگیر و تفهیم اتهام شد. او منکر هرگونه اقدامی در این زمینه بود. موضوعی که موجب شد مأموران دست پر خود را برای او رو کنند و مستنداتی انکارناپذیر را در این زمینه مطرح کنند.

ادله دیجیتالی که نقش این فرد در این  رسوایی  و بی آبرویی را مسجل کرده بود، منجر به اعتراف متهم شد و او جرمش را پذیرفت.

انتقام گیری کور برای هواخواهی از رفیق

متهم جوان در بازجویی های تخصصی اعتراف کرد که از چندی پیش یکی از دوستان قدیمی اش با همسرش به اختلاف می خورند. بالا گرفتن این اختلاف موجب می شود تا مهریه به اجرا گذاشته شود و دوستش وادار به پرداخت مهریه شود، موضوعی که برای متهم و رفیقش که در آستانه  طلاق  قرار داشت، سنگین می آید. همین موضوع موجب می شود تا فکر انتقام گرفتن از خانواده همسر مرد جوان به فکر آن ها برسد. در نهایت مرد جوان سفارش انتشار تصاویر خصوصی خواهرهمسرش را به دوستش می دهد و این گونه یک پرونده  جرم  نیز ضمیمه پرونده طلاق آن ها می شود.

به گفته سرهنگ جواد جهانشیری،  رئیس پلیس  فتای خراسان رضوی، متهم پس از اعتراف به جرم ارتکابی، اظهار پشیمانی کرد که پرونده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، اما این بنابر اطلاعات به دست آمده از برخی پرونده های مکشوفه غیر اخلاقی نشان می دهد که انتشار تصاویر معمولا برای انتقام گیری و تسویه حساب شخصی صورت می گیرد، این درحالی است که براساس قانون، هرکس به وسیله سیستم های  رایانه  ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به  حبس  از 91 روز تا 2 سال، یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد

منبع: فرتاک نیوز

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *