پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022

تست بارداری و تعیین جنسیت با نمک خوراکی

این تست برای مواقعی است که دسترسی به پزشک و یا بی بی چک نمی باشد ، پس حتما زمانی که آنرا انجام دادید و با دیدن مثبت شدن آن حتم به پزشک برای انجام کارهای لازمه مراجعه کنید ، در این مطلب از بلاگ جدول یاب به موضوع تست بارداری و تعیین جنسیت با نمک خوراکی خواهیم پرداخت! با ما همراه باشید.

تست بارداری با نمک

نمک به دلیل ساختار کریستالی منحصر به فرد خود، به عنوان یک ماده شیمیایی بسیار تمیز محسوب می‌شود. این ویژگی طبیعی نمک باعث شده به عنوان یک تست بارداری خوب و محبوب در بین مردم شناخته شود. همچنین، ساختار شیمیایی آن به سادگی هورمون hCG موجود در ادرار زنان باردار را شناسایی می‌کند.

هورمون hCG در طول بارداری توسط جفت ترشح می‌شود. با ابتدای بارداری سطح این هورمون در بدن زنان باردار بالا می‌رود، به گونه‌ای که در خون و ادرار قابل تشخیص است.

مواد و لوازم مورد نیاز

یک کاسه شیشه‌ای شفاف (می‌توانید از هر کاسه دیگری استفاده کنید، اما بیشتر مردم کاسه شیشه‌ای شفاف را ترجیح می‌دهند تا به طور واضح و سریع متوجه شوند که ادرار پس از آزمایش تغییر رنگ داده یا نه).

نمک به میزان لازم

نمونه ادرار

همزن (می‌تواند یک قاشق، نی یا هر چیزی باشد که برای مخلوط کردن استفاده شود).

روش انجام تست بارداری با نمک

هنگامی که از صبح از خواب بیدار می‌شوید، اولین کاری که باید بکنید این است درون کاسه شیشه‌ای ادرار کنید.

توجه داشته باشید: برای رسیدن به نتایج بهتر باید از ادرار صبح گاهی که غلیظ‌تر است، استفاده شود.

حالا مقدار قابل توجهی نمک در کاسه ادرار اضافه کنید.

با همزن برای چند ثانیه محلول را هم بزنید.

به مدت حدود ۱۰ دقیقه محلول را به کناری بگذارید.

پس از گذشت ۱۰ دقیقه، دقت کنید که آیا تغییری در رنگ محلول ایجاد شده یا خیر.

نتیجه تست

اگر هیچ تغییری در محلول نمک و ادرار ایجاد نشده باشد، احتمالا باردار نیستید (جواب تست منفی است).

اما اگر نمک موجود در ادرار کمی یا به شدت تغییر کرده، گلوله‌ای شده و یا مانند پنیر لخته لخته شده است، شما صددرصد باردار هستید (جواب تست مثبت است).

تست تشخیص جنسیت جنین با نمک

با انجام تست تشخیص جنسیت جنین با نمک در منزل طی حداکثر ۴ دقیقه می‌توانید جنسیت جنین را در ماه‌های اول بارداری تشخیص دهید. این تست، یک نوع سرگرمی برای زنان باردار ساکن آسیا است. اگر در هفته‌های اول بارداری هستید و می‌خواهید بدانید که موجود کوچولوی خوابیده در شکم شما یک دختر زیبا یا یک پسر تو دل برو است یا خیر. یا اینکه جنسیت جنین را حدس می‌زنید و می‌خواهید برای خرید لباس‌هایش مطمئن شوید یا از جنسیت جنین خود مطمئن شده‌اید و می‌خواهید برای سرگرمی این آزمایش را انجام دهید، پس آماده شوید تا این سرگرمی آسیایی را امتحان کنید.

مواد و وسایل مورد نیاز

یک کاسه شیشه‌ای شفاف (می‌توانید از هر کاسه دیگری استفاده کنید، اما بیشتر مردم کاسه شیشه‌ای شفاف را ترجیح می‌دهند تا به طور واضح و سریع متوجه شوند تغییرات ادرار پس از آزمایش شوند).

نمک (ترجیحا نمک دانه ریز)

نمونه ادرار صبح گاهی

روش انجام تست تشخیص جنسیت با نمک

اگر کمتر از دو ماه است که باردار هستید، استفاده از ادرار صبحگاهی مهم است (به علت غلظت بیشتر). اگر بیش از دو ماه است که باردار هستید، می‌توانید در هر زمان روز از ادرار خود نمونه بگیرید.

کاسه شیشه‌ای شفاف را بردارید و یک لایه نمک را به کف آن بمالید.

ادرار خود را بر روی نمک بریزید و اطمینان حاصل کنید که تقریبا نصف کاسه با ادرار پر شود.

به مدت ۴ دقیقه محلول را به کناری بگذارید.

پس از گذشت ۴ دقیقه، به محلول دقت نگاه کرده و تغییرات آن را بررسی کنید.

نتیجه تست

اگر می‌بینید که رنگ ادرار کمی تغییر کرده است و حالت ابری گرفته و یا یک لایه حباب بر روی سطح شکل گرفته است، احتمالا نوزاد شما پسر است!

اگر می‌بینید که ادرار تغییر رنگ نداده و روشن است و یا رگه‌های طولانی از پایین به سطح شناور می‌شود و بلافاصله ناپدید می‌شود. احتمالا نوزاد شما دختر است!

در نظر داشته باشید که این آزمایش بیش‌تر جنبه سرگرمی دارد و نتیجه آن ممکن است نادرست باشد. اگر نتیجه تست واضح نبود، می‌توانید مجدد امتحان کنید. برای دوقلو‌ها با جنس‌های متفاوت این آزمایش پاسخ درست نمی‌دهد.

 

 

بیشتر بخوانید :

چرا باید در دوران بارداری از آزمایش NIPT استفاده کنیم؟ + بهترین زمان

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *