چی بخوریم زود پریود شویم؟


تاخیر دوران قاعدگی، یکی از مسائلی است که می تواند ذهن شما را به خود درگیرکند. اگر وقت دوره تان رسیده  ولی خون ریزی اتفاق نیوفتاده است ممکن است برای بعضی افراد استرس زا باشد.

اکثر مردم می دانند که عوامل مختلفی در عدم قاعدگی تاثیر می گذارد؛ به همین علت سوال اکثر بانوان در زمان عقب افتادن دوره پریودی این است که چی بخوریم پریود شویم؟ چه غذاها و داروهایی بخوریم تا فوری پریود شویم؟ برای پاسخ به تمامی سوالات تا ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

عوامل مختلفی از جمله استرس، شوک احساسی و عصبانیت، خواب و خوراک نامنظم و…. بر تعادل هورمونی و قاعدگی تاثیر دارد بنابراین در صورت عقب افتادن پریودی، ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و تمامی این موارد را اصلاح کنید و بعد سراغ تغذیه مناسب و اینکه چی بخوریم تا زود پریود شویم بروید.

چه غذایی بخوریم که پریود شویم؟

با توجه به سوال اکثریت که چی بخوریم تا زود پریود بشویم چند نوع ماده غذایی معرفی می کنیم:

مصرف غذاها و میوه هایی که دارای ویتامین سی هستند در قاعدگی موثر هستند. هم چنین ادویه جات همانند زنجبیل، زعفران و….  نیز تاثیر بسزایی دارد.

جعفری

یکی از پیشنهادات سایت نودی جعفری است از آن جا که جعفری یک سبزی فوق العاده مفیدی برای بدن است و می تواند بر قاعدگی هم موثر باشد. مقداری جعفری خرد کنید و سپس به آب داغ بریزید و دم کنید چند روز این دمنوش منحصر به فرد را بنوشید تا نتیجه بخش باشد.

زنجبیل

زنجیبل را خرد کنید و سپس با آب داغ دم کنید و یا پودر آن را با چایتان مخلوط کنید و چند روزی بنوشید.

دارچین

دارچین نیز از جمله ادویه جات موثر بر قاعدگی است که می توانید چوب آن یا پودرش را دم کنید و یا با چایتان مخلوط کنید.

زعفران

از دیرباز تاکنون زعفران به عنوان یک گیاه قاعده آور معروف بوده است. ۵ گرم زعفران را در ۵۰۰ سی سی آب دم کرده و روزی سه وعده بنوشید.

۵- انبه

انبه از جمله میوه های قاعده آور محسوب می شود و خوردن مقدار زیادی از آن میتواند به شروع عادت ماهیانه کمک کند.

۶- رازیانه

خوردن قطره و یا عرق رازیانه از جمله مواردی است که در بارداری به علت خاصیت قاعده آوری منع مصرف دارد. اگر می پرسید که چی بخوریم که پریود شویم یک پاسخ کارآمد خوردن عرق رازیانه است.

۷- زردچوبه

یک قاشق زردچوبه را در یک لیوان آب حل کرده و دو بار در روز آن را بنوشید. این روش می تواند در شروع قاعدگی موثر باشد.

عوامل و علت پریود نامنظم

بلوغ و یائسگی

معمولا در زمان بلوغ و یا نزدیک شدن به دوره یائسگی پریود شدن نامنظم می شود و کاملا طبیعی است و نیازی به درمان هم ندارد.

قرص هایی مثل ضد بارداری

اگر خونریزی و قاعدگی نامنظم دارید و این هم به علت مصرف قرص های ضد بارداری برای جلوگیری از بارداری است و چندین ماه ادامه دار باشد باید با متخصص مشورت کند.

تخمدان پلی کیستیک و چاقی

کیست هایی از جمله تخمدان پلی کیستیک و یا چاقی و داشتن وزن اضافی و حتی از دست دادن ناگهانی وزن ممکن است بر قاعدگی تان تاثیر بگذارد.

تیروئید

اگر علت قاعدگی نامنظم، به دلیل کم کاری یا پرکاری تیروئید باشد که معمولا با آزمایش قابل تشخیص است با دارو و درمان توسط پزشک حل می شود.

استرس و اضطراب

اگر در موضوعی استرس داشته باشید یا اختلال خوردن و کاهش ناگهانی وزن داشته باشید معمولا سبب دوره نامنظم می شود. شما باید استرس تان را مدیریت کنید و آرامش داشته باشید و یا با پزشک و روانشناس کمک بخواهید و مشورت کنید.

چه قرصی بخوریم پریود بشیم؟

Well Womanقرص

این  دارو، حاوی آهن و مس و ید و… است که باعث تفویت ایمنی می شود. داروی گیاهی است که هیچ عوارضی ندارد ولی باید طبق تجویز دکتر مصرف شود.

چیکار کنیم که زود پریود بشیم؟

راه و روش های مختلفی وجود دارد که تاثیرش به بدن شما بستگی دارد و در افراد مختلف، متفاوت است.

بیشتر بدانید: راه های زود پریود شدن 

کلام آخر

عقب افتادن دوره قاعدگی،  سبب نگرانی و استرس و اضطراب بین بانوان می شود؛ بنابراین در این مقاله، عواملی که باعث به تاخیر افتادن می شود را بیان کرده و هم چنین دارو ها و مواد غذایی و گیاهی که قاعده آور هستند را بررسی کردیم.


منبع این مطلب سایت نودی میباشد