پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022

دفتر معماری تبریز – فیگار

تیم بوم استدیو در سراسر کشور خدمات معماری ارائه می‌دهد و دفتر اصلی این مجموعه دفتر معماری تبریز است و مردم فهیم این شهر با طراحی های معماری و خدمات اجرایی دفتر معماری تبریز بوم استدیو آشنایی کامل دارند.

طراحی نما، طراحی داخلی، طراحی باغ ویلا ، طراحی محوطه سازی و ساخت و اجرای انواع پروژه‌های ساختمانی در تبریز از جمله خدمات دفتر معماری تبریز بوم استدیو است.

دفتر معماری تبریز

در این مقاله قصد داریم به خدماتی که یک دفتر معماری باید ارائه دهد بپردازیم و همچنین هر یک از خدمات دفتر معماری تبریز بوم استدیو را نیز شرح دهیم. طراحی ابنیه شامل طراحی و ساخت ساختمان مسکونی ، تجاری ، اداری ، بهداشتی ، خدماتی و آموزشی و … در دفتر معماری تبریز بوم استدیو قابل انجام است و پروژه‌های بسیاری در این ضمینه توسط دفتر معماری این تیم در شهر تبریز انجام شده است.

طراحی معماری ضمینه گرا:

دفتر معماری تبریز بوم استدیو به عنوان کوچکترین مسئول از طراجی کلیتی به نام شهر وظیفه طراحی و تهیه نقشه های اجرایی که یکی از پیچیده‌ترین شاخه‌های هنر اسرا دارد و این امر تلاش هنرمندان، متخصصان و سازندگان را میطلبد. طراحی معماری به شکلی که معماری کلی یک شهر هماهنگ باشد و همچنین به صورت عینی کپی نباشد و سلیقه کارفرما در پروژه های شخصی اعمال شود از جمله دغدغه‌های شیرین اما پیچیده یک دفتر معماری در تبریز است.

طراحی ساختمان مسکونی در تبریز

طراحی ساختمان ‌های مسکونی در کلیه دفاتر معماری بسیار رایج است اما همیشه ساده نیست به عنوان مثال پروژه کوی آیدین در خیابان فروغی ولیعصر (خانه روشن) که توسط دفتر معماری بوم استدیو در تبریز انجام شده یک مثال خوب برای این امر است. پروژه ای با چالش هندسه نامنظم سایت در فضای زمین محدود که با شرایط خاص برای طراحی پارکینگ و پیلوت از طرف شهرداری مواجه بود. در این پروژه قبل از گرفت مجوز ساخت از شهرداری استان آذربایجان شرقی استدیو بوم ملزم به ارائه چندین طرح پیشنهادی معماری شد لذا طراحی نمای مدرن هم زمان با طراحی داخلی و فضاهای محوطه شد. سازه اصلی این ساختمان از نوع سازه اصلی این پروژه از جنس پیچ و مهره با سقف عرشه ای فولادی بوده و به طور کلی پروژه فوق یکی از چالش برانگیزترین پروژه‌‌های طراحی معماری در تبریز به شمار می‌رود که توسط دفتر معماری بوم استدیو در تبریز انجام شده است.

دفتر معماری تبریز
دفتر معماری تبریز

طراحی فضای عمومی در تبریز

خدمات دفتر معماری در تبریز برای انسان که یک موجود اجتماعی است فراتر از پروژه های شخصی و مسکونی است و طراحی فضاهای عمومی مثل رستوران نه تنها کم اهمیت نیست بلکه شاید فراتر از پروژه های مسکونی در معماری یک شهر تاثیر داشته باشد.

طراحی معماری رستوران برکه سردرود (تبریز) ، طراحی داخلی باشگاه ورزشی جیم در شهرک رشدیه تبریز ، طراحی و دکوراسیون داخلی فان کلوب تاکتیک از جمله پروژه‌های دفتر معماری استودیو بوم هستند که در ضمینه طراحی فضای عمومی در این شهر می‎باشند.

به طور مثال طراحی رستوران سنتی سردرود در سال 91 با دو فضای نسبتا متفاوت با تاکید بر برکه و گیاهان در غالب ساختمان‌های سنتی ایران انجام شد که بعد ها بارها مورد کپی و تقلید دیگر دفاتر معماری در تبریز و شهرهای دیگر قرار گرفت.

دفتر معماری تبریز
دفتر معماری تبریز

طراحی نما در دفتر معماری تبریز

نما و طراحی خارجی پوسته های ساختمان ها و خیابان‌ها یکی از مهم‌ترین بخش ها برای نشان دادن فرهنگ ، تاریخ ، هویت و میراث یک شهر محسوب می‌شود.

سبکهای التقاطی یا نگاه سطحی به سبکهای ریشه دار در طراحی معماری محیطی آشفته و پر از تنش بصری ایجاد کرده است. به طوری که طراحی نما در تبریز با طراحی نما در شیراز برای بعضی دفاتر معماری در تبریز تفاوت چندانی ندارد. و هویت بصری و اقلیمی منطقه ای تقریباً به هیچ انگاشته می‌شود. به عنوان مثال غالبا طراحی نمای رومی، نمای کامپوزیت، نمای آجری و سنتی و حتی طراحی نمای مدرن بدون کوچکترین توجه به مفاهیم اصلی طراحی، تنها با تغییر مصالح انجام می‌شوند.

هدف در دفتر معماری استودیو بوم، تبیین ایده های طراحی نمای ساختمان با توجه به طراحی ایرانی اسلامی برای هویت بخشیدن به معماری معاصر و نماهای شهری در تبریز است. امیدواریم نتایج تجارب متنوع در خانواده بزرگ معماری در طراحی و اجرای نمای کلاسیک، رومی، سنتی و مدرن در شهر تبریز در دراز مدت منجر به تهیه اصول معمارانه ای شود که الهام بخش طراحی های آینده باشد تا شاهد ارتقاء کیفیت بصری و هویت بخشیدن به نماهای شهری شویم.

دفتر معماری تبریز
دفتر معماری تبریز

نقش سازه در طراحی معماری

بی شک طراحی هنری معماری بدون در نظر گرفتن علم عمرانی و سازه و تکیه بر زیبا شناسی بسیار موقت و بیهوده خواهد بود طراحی معماری مکمل هایی مثل مهندسی سازه و عمران، مهندسی تاسیسات ، علم نقشه برداری و … دارد.

دفتر معماری تبریز استدیو بوم ، با بهره‌گیری از دانش متخصصین با تجربه و متخصص در طراحی و محاسبه سازه انواع ساختمانها اعم از سازه فولادی (سازه فلزی) با سقف عرشه فولادی (دال عرشه فولادی) و سازه فولادی با سقف تیرچه بلوک و یا سقف کامپوزیت، همچنین سازه بتنی اعم از سازه های قاب خمشی ساده و مرکب و سقفهای کوبیاکس، امکان طراحی معماری به صورت کاملا منسجم را ایجاد کرده است.

برآورد هزینه در دفتر معماری تبریز

قطعا ابتدایی ترین دغدغه برای کارفرماین میزان هزینه تمام شده پروژه می‌باشد.  تیم طراحی با تجربه یک دفتر معماری در تبریز باید با توجه به گزینه های مختلف طراحی و متریال های مختلف حدود هزینه را در همان ابتدا به صورت تقریبی بدست بیاورد و با مشورت با کارفرما به یک طرح جامع برای کنترل هزینه برسد و بعد از موافقت و طرح تصویب طرح نهایی قیمت تمام شده پروژه با طرح نهایی اختلاف اندکی دارد و همچنین پله پله با نظر کارفرما میتوان هزینه های طراحی و ساخت را به شیوه ای کنترل کرد که هم تغییر عمده ای در طراحی معماری به وجو نیاید و هم قیمت تمام شده مورد رضایت کارفرما باشد.

پایان رپورتاژ آگهی

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *