بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان ؛ 10 اثر شبیه به انیمه


پیدا کردن فیلم‌هایی که شباهت زیادی با انیمه حمله به تایتان دارند راحت نیست. با فیگار بمانید تا با بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان آشنا شوید.

از آنجایی که آخرین قسمت از فصل آخر امسال منتشر شد، هیاهو در مورد Attack On Titan همچنان در حال افزایش است و آن را به یکی از مشهورترین انیمه‌های امروزی در سطح جهانی تبدیل می‌کند. حمله به تایتان بر اساس مانگایی به همین نام اثر هاجیمه ایسایاما، چندین ژانر مانند اکشن (بهترین انیمه های اکشن ، رزمی و شمشیری جدید) و فانتزی را در هم می‌آمیزد تا داستانی خشن اما در عین حال فلسفی را روایت کند.

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

10 اثر شبیه به انیمه

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

ماموریت‌های لشکر پیشرو برای از بین بردن موجوداتی که به عنوان تایتان‌ها شناخته می‌شوند، اسرار جدیدی را به همراه دارد که ریشه در مفاهیم معنوی و تاریخی دارد و در عین حال انگیزه‌های شخصیت‌های مختلف را آشکار می‌کند.

از این رو، طرفداران انیمه همچنین می‌توانند از فیلم‌های چند ژانر مشابهی که شامل یک فرضیه مشابه هستند لذت ببرند. پس با ما در این نوشتار همراه باشید تا به معرفی بهترین فیلم های شبیه انیمه اتک ان تایتان بپردازیم.

Neon Genesis Evangelion: The End Of Evangelion (1997)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

انیمه Neon Genesis Evangelion دقیقاً مانند Attack on Titan، در دهه 1990 با براندازی‌های ژانر خود مخاطبان را شگفت‌زده کرد. این انیمه شبیه یک انیمه مکانیکی (بهترین انیمه های مکا) به نظر می‌رسید که برخی از جالب‌ترین نبردهای روی سطح را در خود دارد، اما در ادامه به کشف ناامیدی و تنهایی انسان‌ها پرداخت.

درست مانند نحوه نبرد لشکر پیرو با تایتان‌ها، مقدمه این انیمه با مکانیزه “ایواس” شروع می‌شود که با “فرشتگان” شبیه به کایجو می‌جنگد. اما چیزی که در نهایت دنبال می‌شود چیزی است که بینندگان برای آن آماده نیستند.

برای تکمیل یک پایان قطبی، The End of Evangelion به عنوان یک پایان سینمایی برای این مجموعه با پایانی کاملاً جدید منتشر شد. این فیلم همچنان دیدگاه خلاقانه کارگردان هیداکی آنو را به پیش می‌برد که از نقوش مذهبی و تاریخی برای نشان دادن شرایط انسان‌ها استفاده می‌کند.

Reign Of Fire (2002)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

در دنیای آخرالزمانی (معرفی و تحلیل بهترین انیمه های آخرالزمانی) که توسط اژدهایان آتش‌نفس تسخیر می‌شود، باز پس گرفتن سیاره به عهده گروهی از بازماندگان است. یکی از فیلم‌های کمتر شناخته شده کریستین بیل، Reign of Fire، شامل سکانس‌های جالب شکار اژدها می‌شود که طرفداران اعضای شکار تایتان لشکر پیشرو و پلیس نظامی را سرگرم می‌کند.

حتی با وجود اینکه در آینده اتفاق می‌افتد، Reign of Fire به دلیل ماهیت اسطوره‌ای جانوران، زیبایی‌شناسی بصری قرون وسطایی را نیز در خود جای داده است. این شبیه به حمله به تایتان می‌باشد که گاهی اوقات به سمت ژانر علمی تخیلی متمایل می‌شود، اما از نظر بصری نیز به نظر می‌رسد که در زمان‌های قدیمی‌تر اتفاق می‌افتد. Reign of Fire یکی از بهترین فیلم های شبیه انیمه Attack On Titan می‌باشد.

Train To Busan (2016)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

هیچ کمبودی در مورد فیلم‌های زامبی (بهترین فیلم های درام درباره ی زامبی ها) وجود ندارد، اما فیلم محبوب کره‌ای Train To Busan این ژانر را با لمس شخصی‌تر بازتعریف می‌کند. با طرح اصلی داستان پدر و دخترش که سعی می‌کنند در قطاری پر از زامبی زنده بمانند، داستانی پیچیده و در نهایت دلخراش از پدر و مادر شدن نیز بافته می‌شود.

البته، راه‌های خلاقانه کافی برای کشتن زامبی‌ها در طول فیلم وجود دارد. این تعادل عالی از درام احساسی و خشونت ترسناک فرمول انیمه‌هایی مانند Attack on Titan (نقد فصل 4 Attack on Titan) بوده است و از این رو Train To Busan یک فیلم عالی برای طرفداران آن است. حضور فیلم Train To Busan در فهرست برترین فیلم های شبیه انیمه Attack On Titan یک اولویت برای ما بود.

(2009) 9

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

وقتی یک عروسک پارچه‌ای در آینده‌ای نامشخص که در آن بشریت در حال انقراض است از خواب بیدار می‌شود، می‌فهمد که ممکن است کلید یک توطئه بزرگتر باشد. 9 نه تنها یک انتخاب جدید علمی تخیلی در میان فیلم‌های انیمیشن دهه 2000 است، بلکه به عنوان یک داستان هیجان انگیز از بقا عمل می‌کند.

بسیار شبیه قهرمان اصلی 9، ارن یگر از حمله به تایتان با دنیای آشفته‌ای آشنا می‌شود که توسط اعمال انسان‌ها ویران شده است. اما وقتی به اهدافش نزدیکتر می‌شود، می‌فهمد که در واقع بخشی جدایی ناپذیر از توطئه‌ای است که می‌تواند بشریت را برای همیشه تغییر دهد.

Kingdom Of Heaven (2005)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

درام دوره‌ای که در طول جنگ‌های صلیبی رخ می‌دهد، پادشاهی بهشت شامل دیدگاه‌های متعددی در مورد “جنگ های مقدس” است که بر اساس درگیری‌های مذهبی و کنترل جغرافیایی انجام می‌شد. بر خلاف دیگر فیلم‌های حاضر در این لیست، Kingdom Of Heavens داستانی متفاوت و کمی ناآشنا را روایت می‌کند.

با تفاسیر متعدد از خلقت تایتان‌ها و ماهیت بشریت، حمله به تیتان گاهی مضامین معنوی را در بر می‌گیرد. در واقع، “دیوار پرستان” حتی دیوارها را مقدس می‌دانند و برخی حتی تایتان‌ها را ستایش می‌کنند. حضور آنها نشان می‌دهد که چگونه دین می‌تواند در جنگ‌های پر هرج و مرج رشد کند، زیرا جناح‌های انسانی متخاصم مارلی و الدیا جنگ‌های صلیبی افراطی خود را به راه انداختند.

The Maze Runner (2014)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان

The Maze Runner بر اساس رمان‌های بزرگسالان به همین نام، به گروهی از نوجوانان می‌پردازد که در محدوده‌های یک پیچ و خم دیستوپیایی گیر کرده‌اند. همانطور که آنها سعی می‌کنند راه خود را از دیوارهای عظیم پیچ و خم خارج کنند، یک پروژه علمی کشف می‌شود.

به دلیل تثبیت فیلم با دیوارها و انگیزه‌های شخصیت‌ها برای کشف آنچه فراتر از آن وجود دارد، طرفداران حمله به تایتان از درگیر شدن با این فیلم دلهره‌آور علمی تخیلی (تحلیل و معرفی بهترین فیلم های علمی تخیلی با ارزش تماشای مجدد) لذت خواهند برد. به جای تایتان‌ها، گروه جوان قهرمانان با موجودات مهندسی زیستی معروف به گریورز مبارزه می‌کنند.

Men (2022)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان, بهترین فیلم شبیه انیمه حمله به تایتان

یک فیلم ترسناک عامیانه از ذهن الکس گارلند، فیلم جدید Men (نقد و بررسی فیلم Men) خطوط داستانی غم انگیز را با عناصر سوررئالیستی ادغام می‌کند. این در اصل داستان زنی می‌باشد که توسط چندین مرد تسخیر شده است که به عنوان “هیولاهای” زندگی واقعی در زمینه این فیلم عمل می‌کنند. Men نه تنها یک اثر جالب ترسناک واقع گرایانه است، بلکه ثابت می‌کند که چگونه می‌توان از این ژانر برای به تصویر کشیدن واقعیت‌های اجتماعی سیاسی آن زمان استفاده کرد.

نه تنها طرفداران Attack on Titan باید Men را برای تغییرات خاص این ژانر تماشا کنند، بلکه به این فیلم الهام بخش Garland به روش‌های شگفت انگیزی است. ظاهراً کارگردان این فیلم، حالت‌های ترسناک چهره «مردان» را بر اساس ویژگی‌های چهره به همان اندازه ترسناک تایتان‌ها قرار داده است. فیلم Men یکی از بهترین فیلم های شبیه انیمه اتک ان تایتان می‌باشد.

Shin Godzilla (2016)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان, برترین فیلم های شبیه انیمه Attack On Titan

مارمولک گرما هسته‌ای گوجیرا با نام مستعار گودزیلا چندین دهه است که در ژاپن مشهور می‌باشد و ژانر کایجو سینمای هیولا را متحول می‌کند. اما این شین گودزیلا بود که برداشت درونگرایانه‌تری به این شخصیت اضافه کرد و روایت را نه تنها به یک فیلم هیولاهای بی‌فکر، بلکه به یک فیلم دلهره‌آور سیاسی (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های سیاسی 2022 و تمام دوران) معاصر تبدیل کرد.

به طور مشابه، تایتان‌ها در آثار هاجیمه ایسایاما جانورانی صرفاً گوشتخوار نیستند. اما با پیشرفت قسمت‌ها، برخی از تایتان‌ها متعلق به گونه‌ای باهوش هستند و اسرار مهمی را در تاریخ بشر حمل می‌کنند. رقابت‌های داخلی بین الدیان‌ها و مارلین‌ها، حمله به تایتان را به مجموعه‌ای انیمه‌ای به شدت سیاسی تبدیل کرده است.

Waltz With Bashir (2008)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان, بهترین فیلم های شبیه انیمه Attack On Titan

این نامزد اسکار اسراییلی که یک مدخل کلاسیک در پانتئون فیلم‌های انیمیشن خارجی است، تلاش کارگردان، آری فولمن برای جستجوی خاطرات گمشده در دوران سربازی خود در جنگ لبنان در سال 1982 می‌باشد. مانند بسیاری از فیلم‌های جنگی فلسفی، روایت والس با بشیر در نهایت موضعی ضدجنگ اتخاذ می‌کند، زیرا این درگیری چیزی جز تجربیات کابوس‌آمیز برای سربازان به ارمغان نمی‌آورد.

ارن یاگر و اعضای سپاه همکارش با انگیزه‌های خشونت آمیز شروع به قتل عام تمام تایتان‌ها می‌کنند. اما همانطور که روزها می‌گذرند و بار جنگ بر دوش آنها می‌نشیند، بینندگان می‌توانند تغییری مشهود را ببینند. اینجاست که سربازها خسته می‌شوند و فقط مشتاق یک زندگی عادی هستند، دقیقاً شبیه شخصیت‌های تراژیک Waltz With Bashir. فیلم تراژیک Waltz With Bashir، بهترین فیلم شبیه انیمه حمله به تایتان است.

Snowpiercer (2013)

بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان
بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان, بهترین فیلم های شبیه انیمه اتک ان تایتان

پس از اینکه یک فاجعه جهانی باعث ایجاد دمای انجماد بر روی زمین شد، بازماندگان در قطاری به نام Snowpiercer اقامت می‌کنند. با این حال، از آنجایی که ساکنان بر اساس طبقات اجتماعی تقسیم می‌شوند، انقلابی رخ می‌دهد که توطئه بزرگ‌تری را در پشت سرچشمه‌های قطار کشف می‌کند.

این فیلم مهیج آخرالزمانی فاقد عناصر اکشن و علمی تخیلی است، اما مضامین سیاسی پیرامون نابرابری اجتماعی نیز مانند سایر فیلم‌های بونگ جون-هو کاملاً واضح می‌باشد. با گیر افتادن الدیان‌ها در داخل دیوارها توسط مارلی‌ها، می‌توان شباهت‌های جالبی بین Attack on Titan و Snowpiercer ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های شبیه انیمه حمله به تایتان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.