بیانیه مهم بانک مرکزی درباره گشایش های ارزی درهم چه بوده است؟


در این بخش از مطالب پایگاه خبری باغستان نیوز درباره بیانیه مهم بانک مرکزی درباره گشایش های ارزی درهم چه بوده است؟ مطلبی را برای شما آورده ایم با ما همراه باشید.

بیانیه مهم بانک مرکزی امروز یکشنبه 28 اسفند

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه 28 اسفند 1401 در یک بیانیه مهم اعلام داشت که توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است.

به گزارش باغستان نیوز متن این بیانیه بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم

موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات موثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی علی‌الخصوص توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش های ارزی خوبی ایجاد کرده است به طوری که در روز شنبه ۲۷ اسفند ماه رشد عرضه در هم در مرکز مبادله منجر به مبادله ۶۳۰ میلیون درهم گردید که با تداوم و رشد معاملات در هم کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاستهای ارزی بانک مرکزی خواهد بود؛ دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال های مالی جدید ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه گذاری کشورهای عربی افق های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی های منتخب نیز در این ایام به مردم شریف ایران خدمات رسانی خواهند کرد.

بیانیه مهم بانک مرکزی درباره گشایش های ارزی درهم چه بوده است؟
بیانیه مهم بانک مرکزی درباره گشایش های ارزی درهم چه بوده است؟

امتیاز این مطلب: